İnşaat Sektörü Vasıflı Eleman Sıkıntısını Çözüyor!

Bursa Yıldırım'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

21 Eylül 2015
İnşaat Sektörü Vasıflı Eleman Sıkıntısını Çözüyor!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) İnşaat Konseyi, ikinci tur çalışmalarına başladı. İnşaat sektörünün tüm aktörlerinin yer aldığı konsey, öncelikli eylem planları arasında bulunan vasıflı eleman meselesine BTSO tarafından hayata geçirilen Mesleki Yeterlilik, Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB) ile çözüm bulmayı hedefliyor...

Çalışmalarına 2013 yılının son çeyreğinde başlayan BTSO İnşaat Konseyi, sektörde yol haritalarını belirlediği toplantılarına devam ediyor. Oda Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, İnşaat Konseyi Başkanı Ali Tuğcu, Yıldırım Belediye Başkan Vekili Şenol Şimşek, BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök, kamu kuruluşları ve sektörde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Umutkan, Türkiye’de ilk kez BTSO bünyesinde hayata geçirdikleri Sektörel Konsey yapılanmasının çalışmalarıyla sektörlere yön verdiğini ifade etti. Sektörlerin öncelikli eylem planlarını rapor haline getirdiklerini belirten Umutkan, bu raporları ilgili bakanlıklara ve kamuoyuna sunduklarını anlattı. BTSO İnşaat Konseyi’nin de öncelikli eylem planlarını gerçekleştirme noktasında önemli faaliyetlere imza attıklarını anlatan Umutkan, Konsey üyelerine sektöre ve kente yaptıkları büyük katkılardan ötürü teşekkür etti.

“BTSO MESYEB’İN SUNDUĞU HİZMETLERDEN FAYDALANALIM”
BTSO İnşaat Konseyi Başkanı Ali Tuğcu, Konsey üyelerinin öncelikli eylem planları doğrultusunda Bursa’da kentsel dönüşüm temasıyla ‘İnşaat Zirvesi’ düzenlenmesini amaçladıklarını, bu konuda da önemli temaslarda bulunduklarını söyledi. Konsey’in bir diğer eylem planı olan Bursa İnşaat Fuarı’nı geçtiğimiz Nisan ayında ‘Gayrimenkul Özel Bölümü’ ile gerçekleştirdiklerini hatırlatan Tuğcu, “BTSO öncülüğünde gerek katılımcı, gerekse de ziyaretçi sayısı açısından önemli bir fuar organizasyonu gerçekleştirildi. İnşallah önümüzdeki yıl çıtayı hep birlikte daha da yükselttiğimiz bir fuar düzenleyeceğiz. BTSO Yönetim Kurulu’na fuarcılık alanında kente vizyon katan çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ali Tuğcu, sektörde nitelikli eleman konusundaki sorunu da MESYEB’de çözüme kavuşturmayı hedeflediklerini dile getirdi. Tuğcu, “Bildiğiniz gibi inşaat sektöründe ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ zorunlu hale geldi. MESYEB’de sektörümüze yönelik 14 iş kolunda hizmet veriliyor. Sektörde faaliyet gösteren firmalarımızı ve çalışanlarını bu hizmetten yararlanmaya davet ediyorum” dedi.

BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök ise 25 Mayıs 2015 tarihinde yayımlanan tebliğe göre enerji, metal, inşaat ve otomotiv sektörlerindeki 40 meslekte, mesleki yeterlilik belgesinin zorunlu hale getirildiğini hatırlattı. Bu konuda düzenledikleri toplantılarda firmaları bilgilendirdiklerini belirten Ramazan Karakök, “MESYEB’de hem çalışanlarımızın niteliğini geliştiriyor hem de iş sağlığı ve güvenliği konusunda sağlam zeminler oluşturuyoruz” dedi. MESYEB’in sadece Bursa’ya değil, Güney Marmara’ya da hizmet verdiğini belirten Karakök, sınav ve belgelendirme konusunda fiziki düzenlemelerle ilgili olarak da çalışmaların sürdüğünü kaydetti.
Toplantıda, Yıldırım Belediye Başkan Vekili Şenol Şimşek de Yıldırım Belediyesi’nin yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Antalya Kepez’de 8 arsa satışa çıktı

Antalya Kepez’de 8 arsa satışa çıktı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Kepez’de 8 adet arsanın satışı yapılacak.

23 Ocak 2018


Piyalepaşa İstanbul’da 0 faiz fırsatı

Piyalepaşa İstanbul’da 0 faiz fırsatı

Polat markasının imzasıyla yükselen Piyalepaşa İstanbul projesinin 0 faizli yılın ilk kampanyası baş

23 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum