İnşaat Yasaklarına Ne Kadar Uyuluyor?

Yasaklanan şantiyelerin çalışmalarına hızla devam etmesi firmaların 'inşaat yasaklarına ne kadar uyulduğu' sorusunu akıllara getirdi.

20 Haziran 2014
İnşaat Yasaklarına Ne Kadar Uyuluyor?

Yasaklanan şantiyelerin çalışmalarına hızla devam etmesi firmaların 'inşaat yasaklarına ne kadar uyulduğu' sorusunu akıllara getirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tarafından yayınlanan genelgeye rağmen turizm bölgelerinin çoğunda inşaat faaliyetlerinin durdurulmadığı aksine çalışmaların aralıksız devam ettiği ortaya çıktı. 15 Mayıs'ta hizmet vermeye başlayan turizm sezonunda inşaat yasaklarının başladığını bildiren genelgeye rağmen Muğla'nın birçok tatil beldesinde inşaat faaliyetleri, durdurulmasının aksine hız kazandı.

HER AY SONUNDA RAPOR ALINIYOR

Bodrum bölgesinin dışında Marmaris'te de başta Uzunyalı sahili olmak üzere denize sıfır noktalarda otel inşaatların sürdüğü ortaya çıktı. Valiliğin ise Bakanlık genelgesi doğrultusunda hazırladığı ve içeriğinde yasakların açıkça belirtildiği yönergeyi kaymakamlara ve belediye başkanlarına gönderdiği, her ayın son haftasında yasağa uyulup uyulmadığına ilişkin rapor aldığı belirtildi.

'GEREĞİ YAPILIR'

İnşaat yasaklarına rağmen hızla süren inşaat çalışmaları hakkında açıklama yapan yetkililer, "Bakanlık genelgesi ortada. Uyulmadığına dair şikayet olduğunda kaymakamlık ve belediyelere bildiriyoruz. Valiliğin bu yönde hazırladığı yine kaymakamlara ve belediye başkanlarına gönderdiği bir yönerge var. Bu yönergeye uyulup uyulmadığı konusunda her ayın sonunda rapor alınıyor. Bölgemizde halen, Bakanlık genelgesine aykırı çalışma varsa gereği yapılır" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.