İshak Paşa Sarayı Camisi İbadete Açıldı

03 Kasım 2015
PAYLAŞ
İshak Paşa Sarayı Camisi İbadete Açıldı

18. yüzyılda hayata geçirilen İshak Paşa Sarayı Cami 100 yıl sonra ibadete açıldı...

Ağrı Doğubeyazıt'ta yer alan İshak Paşa Sarayı Osmanlı İmparatorluğu döneminin 18. yüzyıl en etkileyici mimari örneklerinden biri olarak hayata geçirildi. Saray içerisinde yer alan İshak Paşa Sarayı Camii'nin restorasyon çalışmaları tamamlanıp ibadete açıldı.

Yaklaşık 100 yıl sonra açılan İshak Paşa Sarayı'nın ikinci avlusunun karşısında bulunan İshak Paşa Sarayı Cami'nin açılışına Ağrı Valisi Musa Işın, Doğubayazıt Kaymakamı Ulaş Akhan, kurum müdürleri, din adamları ve çok sayıda vatandaşın katıldı. Cuma selası ve ezan okunmasıyla açılan cami de açılış nedeniyle mevlit okutuldu ve Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Ağrı Valisi Musa Işın, "Ben hem İshak Paşa'ya hem de o dönemde burada emeği geçen ve bu caminin yapılmasında emeği geçen kişilerin tümüne minnettarlığımızı bildiriyorum. Allah onlara rahmet etsin. Ayrıca bu caminin ve sarayın restorasyonunda Kültür ve Turizm Bakanlığımız'ın çok büyük katkısı olmuştur. Bakanlığımıza ve yerel bazda Kaymakam Bey'e, Kültür ve Turizm Müdürümüze ve emeği geçen diğer arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bu caminin açılması bizim için bir sevinç vesilesidir. Doğubayazıt ve Ağrı halkının rehberi Ahmed-i Hani Hazretleri'dir. Bundan sonra da inşallah yine öyle olacaktır. Ben caminin halkımıza ve ibadet edeceklere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Burada kılınacak namazların da kabul edilmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum." dedi.


"İshak Paşa Sarayı Camisi İbadete Açıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap