İshak Paşa Sarayı Camisi İbadete Açıldı

Ağrı Doğubeyazıt'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Kasım 2015
İshak Paşa Sarayı Camisi İbadete Açıldı

18. yüzyılda hayata geçirilen İshak Paşa Sarayı Cami 100 yıl sonra ibadete açıldı...

Ağrı Doğubeyazıt'ta yer alan İshak Paşa Sarayı Osmanlı İmparatorluğu döneminin 18. yüzyıl en etkileyici mimari örneklerinden biri olarak hayata geçirildi. Saray içerisinde yer alan İshak Paşa Sarayı Camii'nin restorasyon çalışmaları tamamlanıp ibadete açıldı.

Yaklaşık 100 yıl sonra açılan İshak Paşa Sarayı'nın ikinci avlusunun karşısında bulunan İshak Paşa Sarayı Cami'nin açılışına Ağrı Valisi Musa Işın, Doğubayazıt Kaymakamı Ulaş Akhan, kurum müdürleri, din adamları ve çok sayıda vatandaşın katıldı. Cuma selası ve ezan okunmasıyla açılan cami de açılış nedeniyle mevlit okutuldu ve Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Ağrı Valisi Musa Işın, "Ben hem İshak Paşa'ya hem de o dönemde burada emeği geçen ve bu caminin yapılmasında emeği geçen kişilerin tümüne minnettarlığımızı bildiriyorum. Allah onlara rahmet etsin. Ayrıca bu caminin ve sarayın restorasyonunda Kültür ve Turizm Bakanlığımız'ın çok büyük katkısı olmuştur. Bakanlığımıza ve yerel bazda Kaymakam Bey'e, Kültür ve Turizm Müdürümüze ve emeği geçen diğer arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bu caminin açılması bizim için bir sevinç vesilesidir. Doğubayazıt ve Ağrı halkının rehberi Ahmed-i Hani Hazretleri'dir. Bundan sonra da inşallah yine öyle olacaktır. Ben caminin halkımıza ve ibadet edeceklere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Burada kılınacak namazların da kabul edilmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum." dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Lous Tomlinsonun Muhteşem Evi

Lous Tomlinsonun Muhteşem Evi

One Direction ​grubundaki , 24 yaşındaki ​yeni  baba ​olan ​ Louis Tomlinson, bebeği ve bebeğin anne

11 Temmuz 2017


Hazır beton sektöründe tehlike çanları çalıyor!

Hazır beton sektöründe tehlike çanları çalıyor!

THBB tarafından hazırlanan 'Hazır Beton Sektör Raporu' açıklandı.

09 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat