İskitler'de hak sahipleri yeni imar planı talep etti

İskitler'de yer alan Demir Sanayi Sitesi'nde iş yeri bulunan bir grup hak sahibi ve esnaf, yıkım çalışmalarına tepki göstermek için bir araya gelerek açıklamada bulundu.

12 February 2018
İskitler'de hak sahipleri yeni imar planı talep etti İskitler Demir Sanayi Sitesi'nde bazı iş yeri sahipleri, yıkılan dükkanlarının yerine mevcut imar planında izin verilenden daha yüksek katlı binaların yapılması ya da yürütülen yıkım çalışmalarının durdurulması talebinde bulunduklarını açıkladı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından İskitler'de oto sanayi sitelerinin bulunduğu bölgede gerçekleştirilen Merkezi İş Alanları (MİA) projesi kapsamında, görüntü kirliliğine yol açtığı ve toplum sağlığını olumsuz etkilediği gerekçeleriyle eski ve metruk yapıların yıkımına devam ediliyor. 

Konuyla ilgili İskitler'deki Demir Sanayi Sitesi'nde iş yerleri bulunan bir grup hak sahibi ve esnaf, yıkım çalışmalarına ve bölge için hazırlanan imar planına tepki göstermek amacıyla bir araya gelerek açıklamada bulundu. Toplanan hak sahipleri adına açıklama yapan esnaf Yusuf Kalender, "2004'te iş yerlerinden bazı vaatler verilerek çıkartıldık ancak verilen sözler yerine getirilmedi" ifadelerini kullandı. 

Ayrıca bölgenin kağıt toplayıcıları tarafından kullanılmaya başlandığını da belirten Kalender, dükkanlarının önce pencere ve kapılarının söküldüğünü ardından da metruk bina olarak belirlenip yıkıldığını söyledi. 

Sözlerini sürdüren Kalender, bölgenin ön, orta ve arka cepheleri için farklı kat sayısına izin verilen bir imar planı hazırlandığına değinerek, "Burayı yıkıp yapacağız diyorlarsa, ön caddede nasıl 18-20 kat verildiyse, bizim alanlara da 18-20 kat verilsin. Yeniden imar çalışması yapılsın. Bu çalışma uzun sürermiş. Gerekirse 6 ay daha bekleriz. 14 sene beklemişiz, 6 ay bekleyemeyecek miyiz? Orayı nasıl yaptılarsa, bizim yerlerimize de 18 kata izin veren imar planı yapılsın. Bir parsel üzerinde çok sayıda kişi ortak hak sahibi yapıldı. Bu da içinden çıkılamaz bir soruna neden oldu. Bölgedeki iş yerlerinin ruhsatları iptal edildi. Kağıtçıların kira vermeden dükkanlarımızı kullanmaya devam etmelerinden rahatsızız" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bedelsiz Sanayi Arazi Tahsisi Genişliyor

Bedelsiz Sanayi Arazi Tahsisi Genişliyor

İstihdamı ve sanayiyi desteklemek amacıyla yürürlüğe konulan Organize Sanayi Bölgelerine Yönelik Bed

09 November 2018


Kapadokya’da Kaçak Yapılar Yıkılıyor

Kapadokya’da Kaçak Yapılar Yıkılıyor

UNESCO mirası Kapadokya’da Peribacaları etrafında yapılan kaçak yapılar Çevre ve Şehircilik Bakanı M

06 November 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum