Ispartakule’deki tedbirden hangi projeler etkileniyor?

Isparta Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

04 Ekim 2015
Ispartakule’deki tedbirden hangi projeler etkileniyor?

Ispartakule'de 59 parsel ve üzerindeki yaklaşık 4 bine yakın konuta tedbir kararı verildi. Ispartakule'de tedbirden etkilenen ve alım satım yasağı olmayan projeler haberimizde...

3 800 liralık ortalama metrekare fiyatlarıyla cazip konut projelerine ev sahipliği yapan Ispartakule’deki 59 parsel ve üzerindeki yaklaşık 4 bin konuta satış yasağı geldi. Buna göre 2008’de intihar eden Banker Kastelli lakaplı Abidin Cevher Özden’in, işadamı Korkmaz Yiğit’ten olan alacağının tahsil edilmesi için verilen dilekçede, Yiğit’in Ispartakule’de binlerce dönümlük araziyi hileli yollarla sattığı iddia edildi. 10’uncu Asliye Ticaret Mahkemesi ise bunun üzerine Ispartakule’de üzerinde 4 bine yakın konutun bulunduğu araziler için tedbir kararı verdi.

TEDBİRE KARŞI EMLAKÇIDA SATIŞ
Mahkemenin verdiği bu karar arazilerin dava sonuçlanıncaya kadar satış ve devrinin engellenmesine ilişkin tedbir kararı içeriyor. Bu da dairelerin satılamayacağı anlamına geliyor.

Avcılar Tapu Dairesi’nden alınan bilgilere göre arazilere yönelik bayram öncesinde gelen tedbir kararı şu anda devam ediyor ve alım-satım isteyenler mahkeme kararını bekliyor.

Tedbir kararını aldıran avukat Yaşar Ağsu, şu anda sorunlu parseller üzerindeki konut projelerinin sayısının 4 bin daireyi bulduğunu anlattı. Bu dairelerin sahiplerinin proje müteahhitlerine ‘ayıplı mal’ sattıklarına yönelik şikâyette bulunmaları gerektiğini anlatan Ağsu, davaya da müdahil olabileceklerini söyledi.

Bölgede faaliyet gösteren Altın Emlak yetkilisi Tuncay Güler ise ‘Nasıl olsa kalkar’ diyerek şu anda tapu dairesi yerine 2-3 ay sonrası için emlak ofisinde sözleşme yaptıklarını söyledi.

HANGİ PROJELER ETKİLENDİ?
Isparta Tower Gayrimenkul yetkilisi Fatih Yücebaş, tedbire konu olan parseller üzerinde alım-satım yapılamayacak konut projelerinin henüz yapımına başlanılmayan, ya da yapımı bitse bile kat mülkiyeti olmayan projeler olduğuna dikkat çekti. Bunların içlerinde Yeni Hayat Evleri, Nissa Q2 Residence, Innovia Ispartakule, Koza Evleri 1-2 ve Banu Evleri 1-2-3 projelerinin olduğu öğrenildi.

'EMLAK KONUT PROJELERİNE ENGEL YOK'
Ispartakule’nin büyük bölümünü inşa eden Emlak Konut GYO, KAP’a yaptığı duyuruda, “Ispartakule, Bizimevler 2-3-4, Avrupa Konutları 1-2-3, My Town Ispartakule, Unikonut, 1stanbul, Stüdyo24, Emlak Konut Ispartakule Evleri projeleri kapsamındaki taşınmazların satış ve devrini kısıtlayıcı veya engelleyici bir durum bulunmamaktadır” açıklaması yaptı. HabertürkHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum