İstanbul Bağcılar Bölgesine Büyük Yatırım

İstanbul Bağcılar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Ağustos 2014
İstanbul Bağcılar Bölgesine Büyük Yatırım

İstanbul'un Bağcılar bölgesine 'Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Merkezi' inşa edilecek.

Depreme karşı bilinçlendirme amaçlı projelerin hayata geçirildiği Bağcılar’da 13 bin 250 metrekarelik bir alana Mahmutbey Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Merkezi inşa edilecek.

Merkezde uzmanlar tarafından deprem ile ilgili tatbiki bilgiler verilecek. Similatör odalarında bizzat sarsıntıyı yaşayacak olan öğrenciler, deprem anında ne yapmaları gerektiğini uygulamalı olarak öğrenecekler.

Faylar kuşağında yer alan ülkemizin ihtiyacı olan böylesine bir tesisin kurulacak olması ise uzmanlar tarafından 'büyük bir yatırım' olarka değerlendiriliyor. Mahmutbey Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Parkı Projesi tamamlandığında önemli bir tesis olarak hizmet verecek.

ÖNEMLİ PROJE

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında depreme dayanıklı, otoparklı ve asansörlü konutların inşa edildiği ilçede önemli bir projenin adımı atılacak. Mahmutbey Deprem Similatörlü Trafik Eğitim Parkı olarak hazırlanan proje tamamlandığında depreme karşı bilinçlendirme çalışmalarına ev sahipliği yapacak. Projede trafik eğitim parkı, trafik eğitim binası, deprem parkuru, similatörlü deprem odası, küçük odalar halinde eğitim amaçlı kullanılacak hastane, okul ve tren istasyonu bulunacak. Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilere trafikle ilgili bilgi verilecek. Ulaşım araçlarında nasıl davranmaları ve nasıl oturmaları gerektiği anlatılacak. Yine eğitim odasındaki boyama aktivitelerinde de trafik ışıkları tanıtılacak. Öğrenciler, eğitim odasında otomobilleri tanıyarak direksiyon başında ne yapmaları gerektiğini tatbiki olarak öğrenecekler.

GERÇEK SARSINTIYI YAŞAYACAKLAR

Similatörlü deprem odasındaki eğitim sırasında da öğrenciler bizzat sarsıntıya tanık olacaklar. Deprem simülatöründeki odalarda yapılacak tatbikatta, deprem anında neler yapılacağı tatbiki olarak gösterilecek. Tek kişilik araç depolama yerleri, hastane, ilkokul, ilk yardım odalarında da öğrencilere sağlıkla ve ilk yardımla ilgili bilgi verilecek. Projesi hazır olan tesis, tamamlandığında toplam 13.250 metrekarelik alana sahip olacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kadıköy Erenköy Mahallesinin İmar Planı Askıya Çıktı!

Kadıköy Erenköy Mahallesinin İmar Planı Askıya Çıktı!

Kadıköy ilçesine bağlı Erenköy Mahallesi 106 pafta 830 ada 40 parsele İlişkin hazırlanan 1/1000 ölçe

25 Mayıs 2017


İsmail Kahraman:"Yeni Bir TBMM Binasına İhtiyaç Var"

İsmail Kahraman:"Yeni Bir TBMM Binasına İhtiyaç Var"

TBMM Başkanı İsmail Kahraman yeni bir TBMM binası yapılması gerektiğini söyledi...

25 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat