İstanbul Dünya 5’incisi Oldu!

03 Temmuz 2015
PAYLAŞ
İstanbul Dünya 5’incisi Oldu!

Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan İstanbul, en çok ziyaretçi alan şehirler listesinde 5'inci oldu.

Dünya genelinde yılda en çok ziyaretçi çeken şehirler listesinin ilk sırasında Londra birinci, İstanbul ise beşinci sırada yer aldı.

MasterCard, dünya genelinde yılda en çok ziyaretçi çeken şehirleri sıraladı. Sıralamada ilk sırada İngiltere'nin başkenti Londra yer aldı. İngiliz Independent sitesinde yer alan analizde, Londra'ya 2015 yılında 18,82 milyon ziyaretçinin geldiği belirtildi. Bu rakamla Londra listede zirveye oturdu.

İLK 4 ŞEHİR

Londra'ya gelen turistlerin yılın bu zamanına kadar 13,3 milyar İngiliz sterlini harcadığına da işaret edildi. Londra Valisi Boris Johnson, "Londra'nın bu unvanı almasından dolayı çok memnunum" dedi. Londra son yedi yıldır beş kez dünyanın en popüler şehri seçilmiş oldu. Londra'yı, 18,24 milyon ziyaretçi ile Bangkok, 16,06 milyon ziyaretçi ile Paris, 14,26 milyon ziyaretçiyle Dubai takip etti.

İSTANBUL BEŞİNCİ SIRADA

Mastercard listesinde en çok ziyaret edilen şehirlerden biri de İstanbul oldu. İstanbul listede 12,56 milyon ziyaretçi ile beşinci sırada yer aldı. İstanbul'u, 12,27 milyon ziyaretçi ile New York izledi.

LİSTEDEKİ SON 4 ŞEHİR

Listede son dört sırayı 11,8 milyon ziyaretçi ile Singapur, 11,12 milyon ziyaretçi ile Kuala Lumpur, 10,35 milyon ziyaretçi ile Seul ve 8,66 milyon ziyaretçi ile Hong Kong aldı.


"İstanbul Dünya 5’incisi Oldu!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap