İstanbul Finans Merkezi Projesinde İlk Kazma Bu Ay Vuruluyor

23 Mart 2016
PAYLAŞ
İstanbul Finans Merkezi Projesinde İlk Kazma Bu Ay Vuruluyor

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin avan projesinde sona gelindi. Bu ay içinde inşaat çalışmalarına start verilmesi bekleniyor...

Finans dünyasını tek çatı altında toplamak ve Türkiye'nin Finansal gelişmişlik açısından ilk 30 ülke içerisinde yer almasını sağlamak için hayata geçirilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinde ilk kazmanın bu ay içinde vurulması planlanıyor.

İstanbul Anadolu yakasında Ataşehir'de yer alan İstanbul Finans Merkezi projesinin avan projesinde son aşamaya gelindi. Gerekli ruhsat izinleri de alındıktan sonra projede inşaat çalışmalarına başlanacak.

Yaklaşık 2 milyon 500 bin metrekare inşaat alanı üzerinde yaşama geçirilecek olan proje Merkez Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) gibi kamu kurumları da yer alıyor.

Ofis, otel, rezidans, AVM birimlerinin yer alacağı bu dev komplekste 3 bin kişilik kongre ve kültür sarayı, kütüphane, okul, kreş, cami, sağlık merkezi, itfaiye, karakol gibi destek ve hizmet birimleri de bulunacak.

İstanbul'u önümüzdeki 10 yıl içinde bölgesel, 30 yıl içinde de küresel bir finans merkezi olması için tasarlanan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesiyle birlikte yıllık 20 milyar euro gelir elde edilecek.


"İstanbul Finans Merkezi Projesinde İlk Kazma Bu Ay Vuruluyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap