İstanbul Finans Merkezi'nde BDDK ve SPK Binalarının Temeli Atılıyor

16 Eylül 2016
PAYLAŞ
İstanbul Finans Merkezi'nde BDDK ve SPK Binalarının Temeli Atılıyor
İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'ndeki Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Sermaye Piyasası Kurulu binalarının temeli bayram sonrasında atılıyor...

Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan İstanbul Finans Merkezi projesindeki çalışmalarla ilgili açıklamada bulundu. Toplam 3 milyon 200 bin metrekarelik projede çok sayıda paydaşın inşaatı devam ettiğini belirten Turan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) binalarının TOKİ olarak inşa edeceklerini söyledi.

Turan, "Her iki binanın temellerini bayramdan sonra atacağız. Bunlar toplam alan içerisinde yaklaşık 700 bin metrekareye yakın inşaat alanını yapıyor. Yaklaşık 1,5-2 milyar liralık yatırım. BDDK ve SPK’nın inşaatları şu anda fiili olarak başladı. Temelini aslında geçen hafta atacaktık ama bayram sonrasında bu iki binanın temelini de atacağız" dedi.

İstanbul Finans Merkezi'ndeki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) binası içinde açıklamada bulunan Turan, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası binası için de şu anda projeler hazırlanıyor" şeklinde konuştu.


"İstanbul Finans Merkezi'nde BDDK ve SPK Binalarının Temeli Atılıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap