İstanbul Finans Merkezi'nde İlk Kazma Haftaya Vuruluyor

16 Ağustos 2016
PAYLAŞ
İstanbul Finans Merkezi'nde İlk Kazma Haftaya Vuruluyor
İstanbul Finans Merkezi'nde SPK ve BDDK binaları için ilk kazma önümüzdeki hafta vuruluyor...

Ataşehir'de hayata geçirilen İstanbul Finans Merkezi'nde ilk kazma önümüzdeki hafta vuruluyor. Yavuz Baslas'ın haberine göre TOKİ, İstanbul Finans Merkezi'nde 3 önemli kamu binasından ikisinin temel atma törenini gerçekleştirecek.

Proje büyüklüğü 3 milyar TL'yi aşan Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) ait binaların ihalesi yapıldı. 2-3 yıl içinde tamamlanması planlanan projelerde BDDK binası için 1 milyar 861 milyon lira satış geliri, 372 milyon lira idare payı geliri, SPK binası için 915 milyon 417 bin lira satış geliri, 215 milyon lira idare payı geliri taahhüdü verildi.

İstanbul Finans Merkezi'nde Merkez Bankası binası için ise protokol imzalandı. Ofis, ticaret alanı ve otelin yer alacağı Merkez Bankası binasında da süreç ilerliyor.

Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek tasarlanan İstanbul Finans Merkezi'nde kamu binalarının yanı sıra 3 bin kişilik kongre ve kültür sarayı, kütüphane, oteller, okul, kreş, cami, sağlık merkezi, itfaiye, karakol binaları ile birlikte kamu binalarının altında ticari üniteler yer alıyor.

"İstanbul Finans Merkezi'nde İlk Kazma Haftaya Vuruluyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap