• Emlak Haberleri
  • İstanbul Finans Merkezi'nde inşaat yıl sonu tamamlanıyor

İstanbul Finans Merkezi'nde inşaat yıl sonu tamamlanıyor

İstanbul Finans Merkezi'nde inşaat çalışmalarının yüzde 60 ilerlediği belirtildi.

11 January 2021
İstanbul Finans Merkezi'nde inşaat yıl sonu tamamlanıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, inşaat çalışmalarının sürdüğü İstanbul Finans Merkezi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alan Bakan Kurum, inşaatta gelinen noktayı aktardı.

İstanbul Anadolu yakası Ümraniye-Ataşehir bölgesinde kurulan İstanbul Finans Merkezi, yaklaşık 300 bin metrekarelik bir alanda, 2.5 milyon metrekare inşaat alanına sahip durumda.

AA'nın aktardığı habere göre, inşaat çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Bakan Kurum, "Tüm ekibimizle, gayretlerimizle, şu an burada fiilen 7 bin 500 arkadaşımız çalışıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile birlikte bir protokol çerçevesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'mızca inşaatların yapım kısmını burada, Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz, altyapı kısmını İller Bankası Genel Müdürlüğümüz, yine TOKİ, Varlık Fonumuz hep birlikte burada gece gündüz çalışmakla birlikte yürütüyoruz" diye konuştu.

"ÜLKEMİZİN GELECEĞİ ADINA ÖNEM ARZ EDİYOR"

İstanbul Finans Merkezi'nde inşaat çalışmalarının yüzde 60 oranında ilerlediğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Finansal piyasalarımızın daha rekabetçi bir piyasaya kavuşması için, finansal derinliğimizin arttırılması ve ülkemizin finansal anlamda burada inşaatımız hızla sürüyor. İnşallah 2021 yılı Aralık ayı sonu itibarıyla finans merkezi inşaatını tamamlamış olacağız. İstanbul'umuza, ülkemize, tüm Orta Doğu'ya, Dünyamıza kazandırmış olacağız ve burada eminiz ki hem bölgemiz hem de ülkemizin geleceği adına finans merkezi çok önem arz ediyor" ifadelerini kullandı.

Projenin detaylarından da bahseden Bakan Kurum, "Burada yapılacak projede 1 kilometre yürüyüş yolu içerisinde sosyal donatıların olacağı ve finans merkezi çalışanlarının her türlü ihtiyacını gidereceği belki dünyada tek diyebileceğimiz bir finans merkezinin çalışmalarını büyük bir gayretle gerçekleştiriyoruz. Pandemi dönemine rağmen ekiplerimiz ara vermeden hızlı bir şekilde çalışmalarını yürütmekteler" şeklinde konuştu


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum