İstanbul Fuar Merkezi Kapasitesini Artırdı

İstanbul Bakırköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

20 Ekim 2015
İstanbul Fuar Merkezi Kapasitesini Artırdı

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nin yanında yer alan Fuar Merkezi'nin 65 bin metrekarelik alanı 700 bin metrekare çıkartıldı...

Atatür Havalimanı'na 200 metre uzaklıkta yer alan İstanbul Fuar Merkezi kapasitesini artırdı. İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nin yanında yer alan İstanbul Fuar Merkezi alanı, 65 bin metrekareden 700 bin metrekareye çıkartıldı.

Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, son yıllarda fuarcılık alanında adından sıkça bahsettiren İstanbul, bugün atılan önemli bir adımla fuarcılığın başkenti olma yolunda ki iddiasını bir kez daha ortaya koydu dedi.

2017'de AÇILACAK
İstanbul Fuar Merkezi'nin yeni hali ile 500 milyon dolara mal olacağını belirten Topbaş, "İlave yapılan 130 bin metrekare alan Eylül 2017'de bitecek. Bu alanın 35 bin metre karesinde yurtdışından fuar için gelenler aileleriyle birlikte konaklayabilecek. Bankalar, alışveriş merkezleri olacak. Metro bağlantısı ile de İstanbul trafiğinde bu alana gelip gidenler bir yoğunluk oluşturmayacak" dedi.

İBB'NİN BÜTÇESİ 12,5 MİLYARDAN 16 MİLYARA ÇIKTI
Şehirlerin gelişmesinde fuarcılığın çok önemli bir yere sahip olduğuna değinen Başkan Topbaş, “Biz İstanbul için her alanda yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Ama bu yatırımlar arasında en önemlisi kuşkusuz turizm ve fuarcılık alanında yaptıklarımız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi 2015 yılında 12,5 Milyar liraydı. Burada ilk defa açıklayacağım. İlk defa sizlerle paylaşıyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 bütçesi 16 Milyar lira olacak" ifadesinde bulundu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.