İstanbul Fuar Merkezi Kapasitesini Artırdı

20 Ekim 2015
PAYLAŞ
İstanbul Fuar Merkezi Kapasitesini Artırdı

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nin yanında yer alan Fuar Merkezi'nin 65 bin metrekarelik alanı 700 bin metrekare çıkartıldı...

Atatür Havalimanı'na 200 metre uzaklıkta yer alan İstanbul Fuar Merkezi kapasitesini artırdı. İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nin yanında yer alan İstanbul Fuar Merkezi alanı, 65 bin metrekareden 700 bin metrekareye çıkartıldı.

Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, son yıllarda fuarcılık alanında adından sıkça bahsettiren İstanbul, bugün atılan önemli bir adımla fuarcılığın başkenti olma yolunda ki iddiasını bir kez daha ortaya koydu dedi.

2017'de AÇILACAK
İstanbul Fuar Merkezi'nin yeni hali ile 500 milyon dolara mal olacağını belirten Topbaş, "İlave yapılan 130 bin metrekare alan Eylül 2017'de bitecek. Bu alanın 35 bin metre karesinde yurtdışından fuar için gelenler aileleriyle birlikte konaklayabilecek. Bankalar, alışveriş merkezleri olacak. Metro bağlantısı ile de İstanbul trafiğinde bu alana gelip gidenler bir yoğunluk oluşturmayacak" dedi.

İBB'NİN BÜTÇESİ 12,5 MİLYARDAN 16 MİLYARA ÇIKTI
Şehirlerin gelişmesinde fuarcılığın çok önemli bir yere sahip olduğuna değinen Başkan Topbaş, “Biz İstanbul için her alanda yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Ama bu yatırımlar arasında en önemlisi kuşkusuz turizm ve fuarcılık alanında yaptıklarımız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi 2015 yılında 12,5 Milyar liraydı. Burada ilk defa açıklayacağım. İlk defa sizlerle paylaşıyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 bütçesi 16 Milyar lira olacak" ifadesinde bulundu.


"İstanbul Fuar Merkezi Kapasitesini Artırdı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap