İstanbul İzmir Otoyolu Bu İlçede Fiyatları Patlatacak

İzmir Konak'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Mart 2016
İstanbul İzmir Otoyolu Bu İlçede Fiyatları Patlatacak

Yapım çalışmaları devam eden İstanbul İzmir Otoyolu tamamlandığında Konak'taki gayrimenkul fiyatlarını uçuracak...

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği TDUB Başkanı Bekir Yener Yıldırım, İzmir'in gözde ilçesi Konak'ı mercek altına aldı. Konak merkezdeki Adliye Sarayı'nın Bayraklı'ya taşınmasıyla bölgedeki ofis yoğunluğunu azaldığını belirten Yıldırım, az sayıda olsa da yüksek katlı iş merkezlerinin yapımına devam edildiğini söyledi.

Yıldırım, ana arterler üzerindeki ofislerin satış fiyatlarının metrekare bazında 2 bin 500 TL ile 4 bin TL arasında, iç kısımlarda kalan ofislerin metrekaresinin ise bin 500 TL ile 2 bin 500 TL arasında değiştiğini belirtti.

SAHİLDE EVLER 8 BİN TL'DEN BAŞLIYOR

İlçede genelde büyük alanlı dairelerin talep edildiğini belirten Yıldırım, tercih eden kesiminde genellikle orta yaş üzeri, evli ve çocuklu, orta-üst gelir grubundaki aileler olduğunu söyledi. Yıldırım'ın araştırmasına göre ilçenin sahil hattındaki Alsancak Kordon civarı gibi deniz manzaralı eski konutların metrekare fiyatları 8 bin TL ile 10 bin TL, deniz manzarası bulunmayan dairelerin fiyatları ise 3 bin TL ile 5 bin TL arasında değişiyor. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda yalı dairelerin metrekare fiyatların 5 bin TL ile 7 bin TL aralığında belirlenirken, iç kısımlara gidildikçe fiyatların 2 bin TL'ye kadar düştüğü görülüyor.

OTOBANIN TAMAMLANMASIYLA FİYATLAR ARTACAK

Sürekli göç alan İzmir'de bağlantı yollarının azlığı sebebiyle Konak ve çevresinde trafik sorununun her geçen gün arttığının altını çizen Yıldırım, İzmir-İstanbul otobanının tamamlanmasıyla nüfusun yanı sıra gayrimenkul fiyatlarının da artış göstereceğini belirtti.

CADDE VE ARA SOKAKTAKİ FİYATLAR ARASINDA UÇURUM VAR

Konak'ta ticaret hayatının oğun olduğu bölge ise Kemeraltı olarak karşımıza çıkıyor. Bölgedeki mağaza doluluk oranlarının yüzde 95 seviyelerinde olduğunu belirten Yıldırım, metrekare fiyatlarının ana cadde üstünde 15 bin TL ile 25 bin TL arasında, ara sokaklarda ise 3 bin TL ile 7 Bin TL arasında değişiyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Daire Kartal’da 254 bin TL’ye ev sahibi olma fırsatı

Daire Kartal’da 254 bin TL’ye ev sahibi olma fırsatı

Kale Grubu’nun ilk konut projesi olan Daire Kartal, zengin sosyal donatılarıyla 254 bin TL’den alıcı

27 Temmuz 2017


300 bin kişi yaz tatili için villa kiraladı

300 bin kişi yaz tatili için villa kiraladı

Kaş, Kalkan ve Fethiye gibi bölgelerde turizme açılan 5 bin villada şimdiye kadar 300 bin kişinin ka

27 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat