İstanbul Merter’de Büyük Değişim!

İstanbul Güngören'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

30 Ekim 2014
İstanbul Merter’de Büyük Değişim!

MESİAD'ın Merter'deki işlek sokakların trafiğe kapatılması önerisine dair bir toplantı yapıldı.

MESİAD'ın "Merter'in işlek sokaklarının araç trafiğine kapatılması" teklifi kapsamında, ilk etapta pilot bölge seçilen 5 sokakta uygulamaya geçiliyor.

Tekstil alanında moda ve tasarımın önemli merkezlerinden sayılan Merter'deki işlek sokakların kapatılmasının konuşulduğu toplantıda, ilk etapta pilot bölge olarak 5 sokağın araç trafiğine kapatılması kararlaştırıldı. Kısa süre içinde Çınar, Güldalı, Fidan, Nar ve Gülsever sokaklarının araç trafiğine kapatılması hedefleniyor.

DİĞER SOKAKLARA DA YAYILACAK

Kentsel dönüşümle daha modern, geniş cadde ve sokaklara kavuşan Merter'in değerinin ve ziyaretçi sayısının projeyle artırılması planlanıyor. Açıklamada görüşlerine yer verilen Güngören Kaymakamı Orhan, konuyla yalandan ilgili olduklarını belirterek, Merter'de bulunan firmaları ve halkı rahatsız etmeyecek şekilde düzenleme yapacaklarını, daha sonra iş ve yaya yoğunluğunun fazla olduğu diğer sokaklarda da aynı uygulamayı başlatacaklarını bildirdi.

''SONA YAKLAŞIYORUZ''

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman da Merter'in tekstil ve konfeksiyon konusunda sadece İstanbul için değil Türkiye açısından da büyük önem arz ettiğini kaydederek, "Çok uzun zamandır bu konu bizim gündemimizde ve arük sona yaklaşıyoruz. Büyük bir değişim içinde olan Merter'in vizyonun genişlemesine katkılarda bulunacağız. Bu süreçte MESİAD'a büyük görevler düştüğü gibi belediyemize de görevler düştüğünün farkındayız. Belediye olarak gerekli desteği vererek en kısa süre içerisinde yolları trafiğe kapatacağız" değerlendirmesinde bulundu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Türk yatırımcılara ABD’de yatırım yapma fırsatı

Türk yatırımcılara ABD’de yatırım yapma fırsatı

Amerika’nın Teksas eyaletinde 2009 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden ABD Emlak Yatırım Danı

07 Kasım 2017


Strada Bahçeşehir arazisinde Akzirve Challenge heyecanı sürüyor

Strada Bahçeşehir arazisinde Akzirve Challenge heyecanı sürüyor

Strada Bahçeşehir proje arazisi, 17 Eylül’de tamamlanan Akzirve Challenge Off Road etkinliğinin 12 K

07 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.