İstanbul Trafiğinde EDS Dönemi

19 Kasım 2015
PAYLAŞ
İstanbul Trafiğinde EDS Dönemi

Dünyada bir ilk olan Mobil EDS sistemi ile trafik ihlallerinin önüne geçilerek trafik kazaları önlenecek ve trafiğin rahatlaması sağlanacak...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul trafiğinde yeni bir dönemi başlattı. İBB'nin mühendisleri tarafından geliştirilen Mobil EDS'ler ile 24 saat araçlar takip edilebilecek. Böylece trafik ihlallerinin önüne geçirilerek kazalar önlecek ve trafik rahatlatılacak.

Mobil Elektronik Denetleme Sistemi park, duraklama, emniyet şeridi, hız ihlali tespitleri ve olay yönetimi gibi birçok işlevi bir arada gerçekleştirebiliyor. Dünyada bir ilk olan Mobil EDS araçları İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi İSBAK mühendisleri tarafından tasarlandı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İBB Ulaşım Daire Başkanı Adil Karaismailoğlu, "Mobil EDS Türkiye'de ve dünyada bir ilk. Araçlar üzerindeki kameralarla her türlü trafik ihlalini etkin bir şekilde tespit ediyoruz. 11 aracımız 24 saat İstanbul trafiğinin içinde denetim yapıyor. Görüntüler araçlardan İBB Trafik Kontrol Merkezi’ne iletiliyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yaparak trafik cezaları kesiliyor. Şehrin birçok sabit noktasında sürdürdüğümüz EDS uygulamasını Mobil EDS Sistemi ile güçlendiriyoruz. Burada amaç trafik cezası kesmek değil, etkin bir trafik denetimi yaparak ihlallerin önüne geçmek ve kazaları önlemek." dedi.


"İstanbul Trafiğinde EDS Dönemi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap