İstanbul Trafiğini Rahatlatacak 3 Mega Proje

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul trafiğini rahatlatacak 3 mega proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

05 Aralık 2014
İstanbul Trafiğini Rahatlatacak 3 Mega Proje

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul trafiğini rahatlatacak 3 mega proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Bakan Elvan, "İstanbul trafiğini rahatlatacak 3 projemiz var. 3'ünü de açıklayabiliriz, belki 2'sini açıklayıp diğerini daha sonra açıklarız. Heyecanlı, çılgın ve mega projeler olacak" dedi.

Bakan Elvan, İstanbul'a yönelik karayolu trafiğini rahatlatıcı diğer projelerin detaylarını şöyle anlattı:

"Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray ve Avrasya Tüp Geçidi dışında İstanbul trafiğini rahatlatıcı bir başka tedbir alıyoruz. Özellikle Ege Bölgesi'nde, Orta Anadolu'nun belli bir kesiminden Trakya'ya ve yurtdışına taşımacılık faaliyetinde bulunanlar veya otomobilleriyle otobüsleriyle gitmek isteyenler, İstanbul'a uğramadan Trakya'ya ulaşsınlar ve yurtdışı çıkışlarını gerçekleştirsinler istiyoruz. Bu da İstanbul'un trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak. Bununla ilgili ciddi bir çalışma başlattık. 2015 sonu itibarıyla Dilovası'ndan Bursa'ya kadar otoyolu açacağız, körfez geçişi tamamlanacak. İstanbul'dan Bursa'ya kadar otoyoldan gidilecek. 2015 sonu itibarıyla ayrıca İzmir'den Kemalpaşa'ya kadar otoyolla gitmiş olacaksınız. Şu anda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yap-İşlet-Devret modeliyle Sakarya-Akyazı'dan Paşaköy'e kadar olan kısmın ihalesine çıktık. Yine Odayeri'nden Tekirdağ-Kınalı'ya kadar olan kısmı da Yap-İşlet-Devlet modeliyle gerçekleştireceğiz. Otoyol ve E-5 dışında biraz daha kuzeyden yeni bir otoyol yapıyoruz. Özellikle Sakarya ve Kocaeli'nden itibaren İstanbul'a kadar inanılmaz trafik yoğunluğu var. Burada trafiği rahatlatmak istiyoruz"

[caption id="attachment_40154" align="alignnone" width="808"]Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ulaşım çözümleri hakkında açıklama yaptı[/caption]

"ÇANAKKALE BOĞAZI ÜZERİNE KÖPRÜ YAPACAĞIZ"

Marmara Bölgesi etrafında bir otoyol ringi oluşturduklarını açıklayan Elvan, "Özellikle Ege Bölgesi'nden Orta Anadolu'nun Batı kesiminden gelen araçlar artık İstanbul'a girmeden, Balıkesir ve Çanakkale köprüsü üzerinden Trakya'ya geçebilecek. Çanakkale Boğazı üzerine bir köprü yapacağız. Bunun projesi bitmişti ancak ben arkadaşlarıma talimat verdim, 'Mevcut köprü üzerine tek bir hat bile olsa bir demiryolu inşa edelim, çünkü ileride ona da ihtiyacımız olacak' dedim. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Çanakkale Köprüsü'nün de yine Yap-İşlet-Devret modeliyle ihaleye çıkacağız. Şu anda proje çalışmaları devam ediyor. Bu projemize yurtdışımızdan taliplimiz de var. Ülke ismi zikretmeyim ama bununla ilgili ilgilendiklerini zikrettiler. Arap ülkesi değil" ifadelerini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.