İstanbul’a 450 Milyon Dolarlık Karma Proje

Dünyanın en büyük 116'ncı inşaat firması olan Nata Holding, İstanbul'da yatırım değeri 450 milyon dolar olan karma proje inşa edecek.

02 Ocak 2015
İstanbul’a 450 Milyon Dolarlık Karma Proje

Dünyanın en büyük 116'ncı inşaat firması olan Nata Holding, İstanbul'da yatırım değeri 450 milyon dolar olan karma proje inşa edecek.

Türkmenistan'da 500 günde 180 köprü inşa eden Nata Holding'in patronu Namık Tanık rotayı İstanbul'a çevirdi. Tanık, 450 milyon dolarlık karma proje yapacak.

Türkmenistan'da 500 günde 180 köprü inşa eden Ankara merkezli Nata Holding, rotasını İstanbul 'a çevirdi. Sultangazi'de konut, AVM ve işyerinden oluşan karma projenin inşaatına başlayan Nata Holding, 3 yıl içerisinde projeyi tamamlamayı hedefliyor. 74 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa edilecek projenin 250 bin metrekarelik inşaat alanı bulunuyor. Dünyanın 116'ncı en büyük inşaat firması olan Nata Holding'in Başkanı Namık Tanık, "Türkiye'nin Başkenti Ankara olsa da, iş dünyasının da Başkenti'nin İstanbul olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden İstanbul'a yakışacak nitelikte bir proje yapmak için kolları sıvadık. Toplam yatırım değeri de 450 milyon dolar" diye konuştu.

5 YILDA 4 BİN KONUT HEDEFİ

2020 yılına kadar 4 bin konut yapmayı hedeflediklerini söyleyen Tanık, "İstanbul, Ankara ve Adana'da yatırımlarımız olacak. Konut ve AVM yapmayı planlıyoruz. Bununla ilgili tüm fizibilite çalışmalarını tamamladık" dedi.

Bugüne kadar Ankara'da 1 milyon metrekare inşaat yaptıklarını söyleyen Namık Tanık, yatırımları hakkında şu bilgileri verdi:

"Ankara'nın en büyük alışveriş merkezlerinden olan Antares ve Nata Vega AVM'yi yaptık. İncek'te 150 lüks konut projemiz devam ediyor. Nata Delta AVM ve Konut Kuleleri, Şaşmaz Bahçe Kapı 250 adet iş yeri inşaatı, Şerefhisar termal otel ve konut inşaatları, Çerkeş çimento fabrikamızın ÇED raporu alındı, tüm altyapı fizibilite çalışmaları hazırlandı. Mamak'ta, Ankara'nın en büyük kulelerini yaptık. Nata Vega Konut Kulelerinde oturum başladı, satışlar ise bitmek üzere"

Nata Vega Konut Kuleleri PROJESİNİN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

TÜRKMENİSTAN'A 2 MİLYAR DOLAR YATIRDI

Türkmenistan'da bugüne kadar 2 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını söyleyen Namık Tanık, 500 günde 180 köprü, başka bir deyişle 2.5 günde bir köprü yaptıklarını söyledi.

6 yıl önce Türkmenistan'da ihale almış bir şirketi satın alarak bu işe başladıklarını söyleyen Tanık, şöyle konuştu:

"Net Yapı'nın elinde 287 milyon dolar değerinde, 90 adet köprü yapımı işi vardı. Taahhüt edilen süre 11. ayını doldurmuş, 13 ayları kalmıştı işleri teslim etmek için. Gelip bize teklif ettiler. Net Yapı'ya ortak olmaya karar verdik. Kalan 13 aylık sürede 1.650 kilometre karayolu içinde 90 köprüyü bitirdik. Artı 60 derece sıcak yapan, eksi 40 derece soğuk yapan bölgeler, çöller, araçla ulaşımın çok zor olduğu noktalarda çalıştık. Buna rağmen bu kadar kısa sürede bitirince herkesin dikkatini çektik. Ülkenin 5 eyaletini birbirine bağlayan yollar üzerinde 180 köprü inşa ettik"HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat