İstanbul’a Yeni Uydu Kentler Yolda

İstanbul’un master plan çerçevesinde dönüşmesi konusunda çalışma başlattıklarını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bazı bölgelerde yoğunluk

15 Nisan 2016
İstanbul’a Yeni Uydu Kentler Yolda

İstanbul’un master plan çerçevesinde dönüşmesi konusunda çalışma başlattıklarını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bazı bölgelerde yoğunluk var. Bunların eşit dağıtılması lazım. Yeni uydu kentler gerekiyor” dedi...

Emlak Konut GYO güvencesiyle Doğa Şehircilik ve Baş Yapı ortaklığında Yenibosna’da hayata geçirilen Karat 34 projesinin lansmanında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, İstanbul’un için master plan çalışması başlattıklarını açıkladı.

murat kurum

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YENİ SAYFA AÇILIYOR
Kentsel dönüşümde master planın önemine dikkat çeken Kurum, “İstanbul’da kentsel dönüşüm parsel bazlı yapılıyor. Ada bazlı yapılması lazım. Artık kentsel dönüşümde yeni bir sayfa açılacak. Dönüşüm, İstanbul’un tarihi dokusuna uygun master plan çerçevesinde yapılacak. Bununla ilgili genel kurul toplantısında da olumlu kararlar aldık. Toplantıda sektörün önemli yetkilileri de vardı. Bu direk bizim işimiz değil ama bunun için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadesinde bulundu.

YENİ UYDU KENTLER YOLDA
Emlak Konut GYO portföyünde 10 milyon metrekare arsa stoğu olduğunu ve bu arsaların çoğunluğunun ise İstanbul’da yer aldığını ifade eden Kurum, “Arsa stoklarımız var. Bunları geliştirmeye devam edeceğiz ama tabi ki kentsel dönüşümde de yer alacağız. Bazı noktalarda aşırı yoğunluk var. Bunu eşit şekilde başka yerlere dağıtmamız lazım. Yani Kayabaşı ve Hoşdere gibi yeni uydu kentler gerekiyor” ifadesinde bulundu.

FAİZLERDE İNDİRİM BEKLİYORUZ

Fed'in 2014 sonundan itibaren faiz artırımıyla ilgili söylentisinin gelişmekte olan piyasaları olumsuz etkilediğini anımsatan Kurum, son dönemde Fed'in kararları daha olumlu bir takvim sürecinde uygulayacağını açıklamasının süreci Türkiye lehine döndürdüğünü söyledi.

Kurum, "İç piyasaya baktığınızda faizlerle ilgili önemli gelişmeler olacağını düşünüyoruz. Hatta önümüzdeki süreçte faiz indirimleri olmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.