İstanbul'da gayrimenkul fiyatlarında düşüş!

Birçok yeni konut projesinin yapıldığı İstanbul'da gayrimenkul metrekare fiyatlarında gerileme olduğu belirtiliyor.

08 Temmuz 2017
İstanbul'da gayrimenkul fiyatlarında düşüş! Birçok yeni konut projesinin yapıldığı İstanbul'da gayrimenkul metrekare fiyatlarında gerileme olduğu belirtiliyor.

2017 yılını gayrimenkul sektöründe oldukça hareketli geçiren İstanbul'da fiyatların da düşüşe geçtiği söyleniyor. Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal yaptığı açıklamada, İstanbul'da 2017 yılı içerisinde gayrimenkul fiyatlarında bir gerileme görüldüğünü söyledi.

Gayrimenkul sektörünün 2017'deki ilk yarısının değerlendirildiği ve gelecek planlarının da konuşulduğu toplantıda açıklamalarda bulunan Eyüp Akbal, İstanbul'daki metrekare fiyatlarının 6bin ile 5bin TL civarlarından 4 bin 500 TL'ye kadar gerilediğini açıkladı. Bu gerilemenin geçici olduğunun da altını çizen Akbal, sektörde küresel anlamda bir daralma olduğunu söyledi.

FUZUL GRUP'TAN BAHREYNLİ GRUPLA ORTAKLIK

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, şirketin gelecek planları hakkında da konuştu. Hali hazırda şirketin Suudi kökenli Al Zamil Grubu ile Başakşehir'deki 3. İstanbul Projesi'ni yürüttüklerini belirten Akbal, şirketin gelecekte TOKİ ve Emlak Konut projelerine girmek istediğini belirtti. Eyüp Akbal, bu çalışmaların Bahreynli bir firma ile yürütüleceğinin altını çizdi.

Öte yandan Fuzul Grup'un Gaziosmanpaşa'da yürüttüğü Tem Avrasya projesi hakkında bilgiler veren Eyüp Akbal, 612 konutluk projeye 15 bin talep aldıklarını söyledi. Projeye gelen yoğun ilgiden memnun olduklarını belirten Akbal, ''Projede yüzde 50 satış oranlarını yakaladık. Rezervasyonlarla birlikte 500 daire sattık.'' şeklinde konuştu.

Suudi Arabistanlı bir grubun kendilerine Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki konut bakanlığına bağlı projede teklif sunduklarını açıklayan Eyüp Akbal, bu projeyi petrol krizinden ötürü askıya aldıklarını söyledi. Akbal, gelecek yatırımlar için 4 milyar TL'lik bir bütçe de ayıracaklarını belirtti.

''BAŞAKŞEHİR'DE FİYATLAR ARTACAK''

Fuzul Grup olarak Başakşehir'de 20 yılda 6 bin konut yaptıklarını söyleyen Akbal, Başakşehir'in İstanbul'un yeni merkezi olacağını öngördüklerini açıkladı. Bölgedeki konut fiyatları hakkında da konuşan Akbal, Başakşehir'de fiyatların arttığını, artmaya da devam edeceğini söyledi. Eyüp Akbal şu şekilde konuştu: ''Başakşehir’de ilk konutlar 1996 yılında yapıldığında 120 metrekarelik bir daireyi 28 bin TL'ye aldım. Aynı daire şimdi 488 bin TL kirası ise 1600 TL. Yenisi ise 800 bin liradan satılıyor. Bölgede fiyatlar düşmediği gibi kiralık daire de bulmak zor.''

Başakşehir'in 3. Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bağlantı noktalarının kesiştiği yer bakımından önemli bir konuma sahip olduğunu belirten Akbal, aynı zamanda yakın süre içerisinde bölgede İbn Haldun Üniversitesi'nin açıldığını ve 2 bin 700 yataklı hastanenin de hizmete gireceğini söyledi. Bu gelişmelerin Başakşehir'e artı değer katacağını söyleyen Akbal, ''Sadece hastaneden dolayı günde 50 bin insanın gelmesi bekleniyor. Bundan dolayı bölgedeki dairelere göz dikilmiş durumda.'' şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Mahall Bomonti İstanbul’dan sonra ilk defa İzmir’de hayat bulacak

Mahall Bomonti İstanbul’dan sonra ilk defa İzmir’de hayat bulacak

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından Türkerler Holding, İzmir’in en büyük gayrimenkul yatırımı Mah

14 Temmuz 2018


İstanbul’un en ucuz konutları Esenyurt’ta

İstanbul’un en ucuz konutları Esenyurt’ta

TUVİMER’in yayınladığı araştırmaya göre, İstanbul’un en ucuz konutları Esenyurt’ta bulunuyor. Bölged

13 Temmuz 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum