İstanbul'da kaçak yapılaşmayla mücadele başlıyor

Turistik bölgelerdeki kaçak yapılara yaptırım uygulayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul için de harekete geçti.

17 September 2019
İstanbul'da kaçak yapılaşmayla mücadele başlıyor Türkiye genelinde kaçak ve çarpık yapılaşmayla ilgili kararlı bir tutum izlemeye başlayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bodrum ve Marmaris gibi Türkiye turizmi açısından büyük önem taşıyan bölgelerdeki kaçak yapılar için yıkım kararı almıştı. Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre, Bakanlığın megakent İstanbul'daki kaçak yapılarla ilgili tespit çalışmalarına hız verdiği öğrenilirken konuyla ilgili ekiplerin sayısının artırıldığı belirtildi.

İstanbul'da yapılacak tespit çalışmalarında birçok proje yakından incelenecek. Öte yandan bu çalışmaların ay sonuna kadar bitirilmesi ve bu tarihten sonra kaçak olduğu tespit edilen yapılara tebligatların gönderilmesi planlanıyor.

BAKAN KURUM SİNYALLERİ VERMİŞTİ

Daha önceki açıklamalarında kaçak yapılaşmayla Türkiye genelinde mücadele vereceklerini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz hafta açıkladığı 5 yıllık kentsel dönüşümde yeni eylem planı toplantısında bu mücadele için sinyaller vermişti. Bakan Kurum, "Kaçak yapılarla mücadelede kararlıyız. Ayder'de de kararlıydık, Uzunöl'de de Bodrum’'a da. Herkesin vicdanını sızlatan ne varsa üzerine gideceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

ÖNCELİK İSTANBUL BOĞAZI

Kaçak yapılaşmayla mücadelede vatandaşlardan gelen şikayetler de dikkate alınıyor. İstanbul için gelen şikayetlerin büyük çoğunluğunun Boğaz bölgesinde olduğu belirtiliyor. Edinilen bilgilere göre, İstanbul'da yapılacak tespit çalışmalarının Boğaz bölgesinden başlayacağı belirtiliyor. Ayrıca Bakanlık yetkililerinin İstanbul'un tüm ilçelerindeki projeleri de inceleyeceği öğrenildi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum