İstanbul'da ofis kiraları arttı

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2017 ikinci çeyrek sonuçlarına göre İstanbul'da ofis kiralarında artış görüldü.

04 Ağustos 2017
İstanbul'da ofis kiraları arttı

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2017'nin ikinci çeyrek sonuçları açıklandı. Buna göre İstanbul genelindeki ofis kiralarında bir önceki çeyreğe göre üst fiyat segmentinde yüzde 0.22 artış, alt fiyat segmentinde ise yüzde 0.50 azalış görüldü.

EN YÜKSEK OFİS KİRASI ATAŞEHİR'DE

REIDIN Ofis Kira Endeksi'nin İstanbul'da ofis binalarının yoğunlaştığı 14 bölgeyi ele alarak yaptığı metrekare bazlı hesaplamada, Ataşehir Ofis Bölgesi en yüksek kira değerine sahip bölge oldu. Bölgede üst fiyat segmentinde metrekare değerlerine göre 28.22 dolar, alt fiyat segmentinde ise 18.86 dolar olarak kira bedeli belirlendi.

Anadolu yakasında en düşük ofis kira bedeli ise Kurtköy bölgesinde görüldü. Kurtköy'de metrekare değeri olarak üst fiyat segmentinde 11.96 dolar, alt fiyat segmentinde ise 4.26 dolar görüldü.

AVRUPA YAKASINDA MASLAK ZİRVEDE

Araştırmada İstanbul Merkezi İş Alanı'nın (MİA) üst fiyat segmentinde metrekare değeri 34.37 dolar, alt fiyat segmentinde ise 18.73 dolar olarak belirlendi. Avrupa yakasının MİA dışında kalan ofis bölgelerinde en yüksek kira değeri Maslak'ta görüldü. Maslak Ofis Bölgesi'nde metrekare üst fiyat segmentinde değer 29.96 dolar, alt fiyat segmentinde ise 20.48 dolar olarak belirlendi.

Avrupa yakasında en düşük kira değeri olan bölge olarak da Beylikdüzü – Esenyurt Ofis Bölgesi belirlendi. Bölgede üst fiyat segmentinde metrekare değeri 7.04, alt fiyat segmentinde metrekare değeri 5.86 dolar olarak görüldü.

ÜMRANİYE'DE YÜZDE 96'LIK DOLULUK

REIDIN Ofis Kira Endeksi'ne göre Anadolu yakasında en yüksek kiralanabilir alan Ümraniye Ofis Bölgesi olarak belirlendi. Buna göre bölgede yüzde 96.35'lik kiralanabilir alan dolu durumda.

Avrupa yakasında ise İstanbul Merkezi İş Alan, en yüksek kiralanabilir alana sahip bölge olarak belirlendi. Bölgede kiralanabilir alanın %88.16'sının dolu olduğu tespit edildi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.