İstanbul’da Prim Yapacak İlçeler

“İstanbul’un taşı toprağı altın” sözü gerçek oluyor. Özellikle bazı lokasyonlara yatırım yapanlar altından da çok kazanıyor. İşte İstanbul’da prim yapacak

15 Mart 2016
İstanbul’da Prim Yapacak İlçeler

“İstanbul’un taşı toprağı altın” sözü gerçek oluyor. Özellikle bazı lokasyonlara yatırım yapanlar altından da çok kazanıyor. İşte İstanbul’da prim yapacak ilçeler…

“İstanbul’un taşı toprağı altın” sözü gerçek oluyor. Büyük bir değişim ve dönüşüme sahne olan İstanbul’da bu süreçte yeni yatırım bölgeleri de doğmaya başladı.

Yeni ulaşım ve alt yapı yatırımları ile birlikte hızlı bir büyüme trendine giren bu ilçelere yatırım yapanın da yüzü gülüyor. Peki İstanbul’da prim yapacak ilçeler nereler?

FİKİRTEPE
Kadıköy Fikirtepe İstanbul’da prim yapacak ilçeler arasında başı çekiyor. Kentsel dönüşümde yaşanan sıkıntılarla daha çok gündemde olan bölgede 3 yıl önce metrekare fiyatları 700 TL iken bugün 7 bin -8 bin TL’yi buldu.

BAĞCILAR
Bağcılar’de metrakare birim fiyatları Ocak 2016 itibariyle 2 bin 994 TL’yi gördü. Bölgede yıllık fiyat değişimi ise yüzde 29.

GÜNGÖREN
Güngören’de metrekare fiyatları 2 bin 994 TL’yi buldu. Güngören’de 12 aylık fiyat değişimi ise yüzde 29.

MALTEPE
Lokasyonunun avantajını kullanan Maltepe, yükselişini sürdürüyor. Sahili ve eşsiz adalar manzarasına hakim konumu ile dikkat çeken Maltepe, Kadıköy-Kartal metro hattının hizmete girmesi ile de cazibesini iyice artırdı. Bölgede Ocak itibariyle metrekare birim fiyatları 3 bin 913 TL’yi gördü. Yıllık fiyat artışı ise yüzde 29.

SİLİVRİ
Kanal İstanbul projesinin açıklanmasının ardından bir anda yıldızını parlatan Silivri, bugün hala İstanbul’un ucuz konut üssü olma özelliğini koruyor. Silivri’de metrekare birim fiyatları bin 788 TL’yi buldu. Bölgede yıllık fiyat artışı ise yüzde 31. Yani fiyatlar düşük ama prim potansiyeli yüksek ilçeler arasında yer alıyor diyebiliriz.

ÇEKMEKÖY
Çekmeköy İstanbul’da yeşil kalabilmiş nadir ilçelerden biri. İstanbul Anadolu Yakası’nın yeni yükselen yıldızı olan Çekmeköy, özellikle bu yıl içinde hizmete açılması planlanan Üsküdar Çekmeköy metro hattı ile prim yaptı. Konut fiyatlarının 1 yılda yüzde 22 artış gösterdiği Çekmeköy’de şu an itibariyle metrekare birim fiyatları 2 bin 800 TL’yi gördü.

İSTANBUL’UN GELECEK VAAT EDEN DİĞER İLÇELERİ
• Sancaktepe
• Şile
• Sultanbeyli
• Tuzla
• Kağıthane Ayazağa, Seyrantepe
• Kartal
• Güneşli Basın Ekspres yolu
• Küçükçekmece Atakent

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Innovia Zekeriyaköy'de Ön Talep!

Bir Yeşil GYO projesi olarak hayata geçen Innovia Zekeriyaköy projesi, İstanbul Sarıyer'de yükseliyo

21 Mart 2017


Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe'de Yükseliyor!

Bir Sur Yapı projesi olarak hayata geçen Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe projesi, İstanbul Maltepe'de yü

20 Mart 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.