• Emlak Haberleri
  • İstanbul'daki A Plus ofislere talep sıkıntısı yaşanıyor

İstanbul'daki A Plus ofislere talep sıkıntısı yaşanıyor

Salgın döneminde öne çıkan evden çalışma modeli, ofis pazarında sorun yarattı.

02 January 2021
İstanbul'daki A Plus ofislere talep sıkıntısı yaşanıyor Koronavirüs salgınının gayrimenkul sektörüne bir başka olumsuz etkisi ticari gayrimenkullerde görülüyor. Salgının başında ortaya çıkan ve aylar geçtikçe daha da benimsenen evden çalışma modeli, özellikle İstanbul'daki A Plus ofislerin boş kalmasına neden oldu.

İstanbul ticaret yaşamının önemli noktalarından olan Büyükdere Caddesi'ndeki ofislerin hızla boşaldığı belirtildi. Maslak bölgesinde ofis alanlarına olan talep her zaman yüksek olurken pandemi döneminde ciddi seviyede durgunluk olduğu belirtiliyor.

AİDAT ÖDEMEK İSTEMİYORLAR

Sözcü'de yer alan habere göre, koronavirüs salgın sürecinde işleri olumsuz etkilenen firmalar ofisleri terk ediyor. İstanbul'da ticari gayrimenkullerde boşluğun yüzde 35-40 seviyesine ulaştığı belirtiliyor. Hatta AVM'lerdeki lokomotif markalara mülk sahipleri, "Çıkma, çalışanların maaşını ödeyelim" teklifinde bulunduğu ifade ediliyor. Ancak aidat ödemek istemeyen şirket sahipleri, ofis ve dükkanları boşaltıyor.

"TİCARİ GAYRİMENKULLERDE HAREKET SIFIRLANDI"

İstanbul'daki ticari gayrimenkullerde yaşanan kriz hakkında değerlendirmelerde bulunan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, ticari gayrimenkulde hareketin sıfırlandığını, sektörün esnafa destek paketine dahil olmaması sebebiyle de büyük mağduriyetlerin yaşandığını ifade etti.

İstanbul'daki ticari gayrimenkulde boşluğun yüzde 35'leri geçtiğini belirten Aşa, "İstanbul'da birbiri ardına açılan kafeler bu kapatmalar sonrası yüksek kiraları ödeyemez hale geldiler. Ya boşaltmak ya da devretmek istiyorlar. Ama kimse devir istemiyor. Büyük şirketler evden çalışma ile ofislerini boşaltmaya, daha küçük, daha ucuz yerlere geçmeye başladı. A Plus ofislere talep kalmadı" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum