İstanbul'un 3 ilçesinde konut fiyatları zirveyi gördü

Pandemi nedeniyle bazı ilçelerde konut fiyatları daha fazla artış gösterdi.

21 May 2021
İstanbul'un 3 ilçesinde konut fiyatları zirveyi gördü Koronavirüs pandemisi birçok alanda olduğu gibi insanların yaşam biçimi ve mülk tercihlerinde de önemli değişikliklere yol açtı. Bu dönemde müstakil yaşam biçimi öne çıktı.

Milliyet'te yer alan habere göre, İstanbul'un gözde ilçeleri Beşiktaş, Sarıyer ve Bakırköy'de salgın döneminde gayrimenkul fiyatları arttı. İnsanların müstakil evlere ve manzaralı evlere ilgi göstermesi nedeniyle bu ilçelerde yoğun talep oluştu. Bu durum beraberinde gayrimenkul fiyatlarına yansıdı.

BEŞİKTAŞ'TA KONUT FİYATLARI NE KADAR?

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, bu ilçelerin merkezlerinde bulunan noktalarda ev fiyatlarının aşırı olmadığına dikkat çekerek, "Beşiktaş'ın içinde çarşı olan bölgede metrekare fiyatları 10-12 bin lira civarında ama Beşiktaş ortalaması şu anda 25-26 bin lira. Beşiktaş dediğimiz zaman çarşı içi geliyor aklımıza, bu yanlış bir tanımlama. Beşiktaş'ın çarşı içindeki fiyatları normal bir ilçe veya ev fiyatını geçmiyor aslında, bugün metrekaresi 10-12 bin civarına gidiyor. Aslında fiyatı yükselten Beşiktaş ilçesinde bulunan Bebek, Etiler, Ulus, Akatlar gibi mahalleler" diye konuştu.

Beşiktaş'ın mahallelerindeki fiyatlardan bahseden Aşa, "Bebek'te Ulus'ta 30-40-50 bin liraya kadar çıkıyor. Bakırköy'ün aynı merkezi Beşiktaş ile aynı özelliği taşıyor, yine metrekaresi 10-12 bin civarında. Yeşilyurt, Florya, Ataköy'e gittiğiniz zaman 15-25 bine çıkabiliyor. Zekeriyaköy'e, Kilyos'a gideyim, bir yalı alayım, villa alayım değiniz zaman iş değişiyor, metrekare fiyatları 20-25 bin civarında ancak bulabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

SARIYER PANDEMİDE ÖNE ÇIKTI

Sarıyer ilçesindeki gayrimenkul piyasasından bahseden İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, ilçede yalıların öne çıktığını belirterek, "Şu anda hem pandemi dönemine yönelik, hem de depreme dayanıklı bir bölge, İstanbul'un en sağlam zemini bildiğimiz kadarıyla orası. Hem Boğaz manzarası, hem yalı, hem müstakil bahçeli evler, yeşillik, orman bunun içinde. Zekeriyaköy, Kilyos, Demirciköy gibi sayfiye alanları ki, müstakil bahçeli evlerin yoğun olduğu, sitelerin yoğun olduğu mahalleler. Bunlarda şu anda talep gördüğü için, önceden deprem dolayısıyla, son 1 yıldır da pandemiden dolayı talep oluştu. Bakırköy'de sahil kesiminde çok sayıda site yapıldı. O sitelerde yüksek bedelden, denize sıfır, ana cadde üzerinde, tamamen deniz manzaralı, bunlar yükseltiyor fiyatları" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum