İstanbul'un Bu Bölgelerine 3. Köprü Dopingi

Boğazı üçüncü kez birbirine bağlayan Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçtiği yerlerde fiyatları uçurdu. İşte prim yapan o bölgeler...

30 Ağustos 2016
İstanbul'un Bu Bölgelerine 3. Köprü Dopingi Boğazı üçüncü kez birbirine bağlayan Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçtiği yerlerde fiyatları uçurdu. İşte prim yapan o bölgeler...

Geçtiğimiz gün açılışı yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi geçtiği yerlerde arsa ve konut fyatlarını uçurdu. Güzergah açıklandığından itibaren fiyatlarda yükseliş yaşanırken, köprü ve yolların hizmete girmesi artışı 3-4 katına çıkardı.

Köprüyle beraber Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe prim yapan bölgeler olarak ön plana çıktı. Köprünün ayaklarının yükseldiği Garipçe ve Poyrazköy'de ise 2010'da 80 TL olan arsa fiyatları 700 TL'lere fırladı.

Yauz Sultan Selim Köprüsü en çok artışı Arnavutköy Karaburun, Beykoz Riva, Sarıyer Uskumruköy ve Çekmeköy Nişantepe’de yaşattı. Karaburun’da metrekaresi 250 TL olan arsa, bugün bin TL'ye satılıyor. Riva'da 5 yıl önce 160 TL olan arsa bin TL'ye alıcı bulurken, Uskumruköy’de 500 TL'den bin 600 TL'ye, Nişantepe’de 450 TL'den bin 100 TL'ye çıktı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bu bölgelerde dairesi, arsası ya da işyeri olanlara kısa sürede kazandırdı. Fiyatlar yükselirken, bu bölgelerde konut piyasası da hareketlendi. Markalı konut üreticileri rotalarını mega projelerin geçtiği bölgelere çevirdi. Böylece bu bölgelerde yeni yaşam ve iş alanları oluştu.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kadıköy Erenköy Mahallesinin İmar Planı Askıya Çıktı!

Kadıköy Erenköy Mahallesinin İmar Planı Askıya Çıktı!

Kadıköy ilçesine bağlı Erenköy Mahallesi 106 pafta 830 ada 40 parsele İlişkin hazırlanan 1/1000 ölçe

25 Mayıs 2017


İsmail Kahraman:"Yeni Bir TBMM Binasına İhtiyaç Var"

İsmail Kahraman:"Yeni Bir TBMM Binasına İhtiyaç Var"

TBMM Başkanı İsmail Kahraman yeni bir TBMM binası yapılması gerektiğini söyledi...

25 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat