İstanbul'un Bu Bölgelerine 3. Köprü Dopingi

30 Ağustos 2016
PAYLAŞ
İstanbul'un Bu Bölgelerine 3. Köprü Dopingi
Boğazı üçüncü kez birbirine bağlayan Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçtiği yerlerde fiyatları uçurdu. İşte prim yapan o bölgeler...

Geçtiğimiz gün açılışı yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi geçtiği yerlerde arsa ve konut fyatlarını uçurdu. Güzergah açıklandığından itibaren fiyatlarda yükseliş yaşanırken, köprü ve yolların hizmete girmesi artışı 3-4 katına çıkardı.

Köprüyle beraber Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe prim yapan bölgeler olarak ön plana çıktı. Köprünün ayaklarının yükseldiği Garipçe ve Poyrazköy'de ise 2010'da 80 TL olan arsa fiyatları 700 TL'lere fırladı.

Yauz Sultan Selim Köprüsü en çok artışı Arnavutköy Karaburun, Beykoz Riva, Sarıyer Uskumruköy ve Çekmeköy Nişantepe’de yaşattı. Karaburun’da metrekaresi 250 TL olan arsa, bugün bin TL'ye satılıyor. Riva'da 5 yıl önce 160 TL olan arsa bin TL'ye alıcı bulurken, Uskumruköy’de 500 TL'den bin 600 TL'ye, Nişantepe’de 450 TL'den bin 100 TL'ye çıktı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bu bölgelerde dairesi, arsası ya da işyeri olanlara kısa sürede kazandırdı. Fiyatlar yükselirken, bu bölgelerde konut piyasası da hareketlendi. Markalı konut üreticileri rotalarını mega projelerin geçtiği bölgelere çevirdi. Böylece bu bölgelerde yeni yaşam ve iş alanları oluştu."İstanbul'un Bu Bölgelerine 3. Köprü Dopingi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap