İstanbul’un Bu Bölgesinde Arsa Fiyatları 8 Kat Arttı

İstanbul'un eski semtleri arasında yer alan Bomonti'de arsa fiyatları 10 yılda 8 katına çıktı...

25 Temmuz 2016
İstanbul’un Bu Bölgesinde Arsa Fiyatları 8 Kat Arttı İstanbul'un eski semtleri arasında yer alan Bomonti'de arsa fiyatları 10 yılda 8 katına çıktı...

Şişli’ye bağlı olan Bomonti son yıllarda İstanbul’un en gözde lokasyonlarından biri haline geldi. Markalı konut projelerine ev sahipliği yapan Bomonti ismini en çok kentsel dönüşümle beraber duyurdu.

İstanbul’un değerlenen semtleri arasında yer alan Bomonti, gayrimenkul yatırımcıları tarafından oldukça yüksek talep görüyor. Şişli’nin merkezi bir noktasında konumlanan Bomonti hem yaşam için hem de yatırım yapmak için avatanjlı bir lokasyon olarak karşımıza çıkıyor.

Yüksek konumu sayesinde Boğaz manzarasına ve Tarihi Yarımada manzarasına sahip olan Bomonti, Dolmabahçe Bomonti Tüneli ile Dolmabahçe'ye 4 dakika, Piyalepaşa Tüneli ile E-5 ve TEM'e 5 dakika uzaklıkta konumlanıyor.

Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne rahat ulaşım avantajı bulunan Bomonti, iş, kültür sanat, eğlence, alışveriş, spor gibi etkinliklerin kalbinin attığı Maçka, Taksim, Nişantaşı, Mecidiyeköy, Çağlayan gibi merkezlere yakın mesafede yer alıyor.

Metro hattı ile toplu taşıma imkanıda bulunan bölgede çok sayıda hastane, okul, ibadethane bulunuyor. Tüm bu olanaklar göz önüne alındığında arsa ve konut fiyatlarındaki artış kaçınılmaz oluyor.

Şehrin merkezinde yer alan Bomonti’de arsa fiyatları son 10 yılda 8 kat artış gösterdi. 2006 yılında arsa metrekare fiyatları bin liralar seviyesindeyken, 2016 yılına geldiğimizde fiyatlar 8 bin 500 liraya kadar çıkıyor.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Be Life Kartal projesi uygun fiyatlarla lüks daire sahibi yapıyor

Be Life Kartal projesi uygun fiyatlarla lüks daire sahibi yapıyor

İstanbul Yapı imzasıyla Kartal'da yükselen Be Life Kartal projesinde daireler, cazip fiyatlarla satı

20 Eylül 2017


ESTA ve A Yapı, Üsküdar’da 897 konut inşa edecek

ESTA ve A Yapı, Üsküdar’da 897 konut inşa edecek

ESTA İNŞ. SAN. LOJ. ve DIŞ TİC. A.Ş. & A YAPI SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ Adi Ortaklığı, İstanbul’un Üsküd

20 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat