İstanbul’un Bu Bölgesinde Fiyatlar Son 2 Yılda Yüzde 47 Arttı

20 Nisan 2016
PAYLAŞ
İstanbul’un Bu Bölgesinde Fiyatlar Son 2 Yılda Yüzde 47 Arttı

Yakın bir zamana kadar ucuz konutun adresi olarak gösterilen Kayaşehir dev kamu yatırımlarıyla kabuk değiştirmeye başladı. Kayaşehir'de konut fiyatları son 2 yılda yüzde 47 artış gösterdi...

Son 10 yıla kadar İstanbul'un yalnızca köylerinden biri olarak bilenen Kayabaşı, günümüzde cazibe merkezi haline geldi. Konut ihtiyacının her geçen gün arttığı İstanbul'da merkezde arazi sıkıntısı başlayınca şehrin çeperlerine doğru yayılma süreci başladı.

DEV KAMU YATIRIMLA ŞAHA KALDIRDI

Başta TOKi ile beraber ucuz konutun adresi olarak anılan Kayabaşı uydu kent olarak planlandı ve Kayaşehir adını aldı. Yapılması planlanan ve yapımına başlanan üçüncü Köprü, Üçüncü havalimanı, bağlı olduğu Başakşehir'deki Entegre Sağlık Kampüsü, ilk şehir meydanı, dev parklar, metro hatları gibi projeler bölgeni değerine değer kattı.

MARKALI PROJELERİN YENİ ADRESİ

Yatırımcıyı çekmeye başlayan Kayaşehir bölgesinde son zamanlarda yapılan ihaleler oldukça ses getiriyor. Metrekare fiyatlarının ciddi artış gösterdiği Kayaşehir'de bugün ortalama fiyatlar 4 bin TL seviyesinde. Yatırımlarla kabuk değiştirmeye başlayan Kayaşehir, markalı konut projelerinin yeni adresi haline geldi.

YÜZDE 47 ARTTI

Kayaşehir'de konut fiyatları geçen yıl yüzde 16 oranında artış gösterdi. Son iki yılda ise bölgedeki konut fiyatlarında kümülatif olarak yüzde 47 oranında artış yaşandı. Önümüzdeki 10 yıllık süreçte bölgenin değer artışını sürdürmesi bekleniyor.


"İstanbul’un Bu Bölgesinde Fiyatlar Son 2 Yılda Yüzde 47 Arttı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap