İstanbul’un Bu Bölgesinde Fiyatlar Yüzde 100 Arttı

Yıl sonunda açılması planlanan Üsküdar Çekmeköy metro hattına metrobüs ve marmaraya ev sahipliği yapan Altunizade'de fiyatları yüzde 100 artış gösterdi...

03 Mayıs 2016
İstanbul’un Bu Bölgesinde Fiyatlar Yüzde 100 Arttı Yıl sonunda açılması planlanan Üsküdar Çekmeköy metro hattına metrobüs ve marmaraya ev sahipliği yapan Altunizade'de fiyatları yüzde 100 artış gösterdi...

İstanbul’da hayata geçirilen dev projeler geçtiği bölgelerde emlak fiyatlarını uçuşa geçiriyor. Son dönemlerde bu durumdan Üsküdar’ın gözde semtlerinden Altunizade’de nasibini aldı.

METREKARESİ 10 BİN TL'YE ULAŞTI
Üsküdar ilçesinin emlak fiyatlarında rekortmen bölgesi haline Altunizade’de kentsel dönüşüm sebebiyle eski daireler yok satarken, yeni konutların metrekare birim fiyatı 10 bin TL’ye ulaştı.

YENİ BİR ARTIŞ BEKLENİYOR
Metrobüsün yanı sıra Marmaray tamamlanmasıyla Altunizade’de emlak fiyatları yüzde 100 artış göstertdi. Konuyla ilgili görüşlerini bildiren EVA Gayrimenkul Genel Müdürü Cansel Turut Yazıcı, Üsküdar Çekmeköy metro hattının tamamlanmasıyla bölgede ikinci bir fiyat artışının yaşanacağını söyledi. Yıl sonında açılacak olan hat ile beraber Altunizade’de fiyatlarda yüzde 15 ile 25 aralığında yeni bir artış olması bekleniyor.

HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.