İstanbul'un Bu Caddelerinde Kiralarda İndirim

Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi ve Abdi İpekçi caddelerinde art arda kapanan dükkanlar kiralarda indirime sebep oldu...

15 Ağustos 2016
İstanbul'un Bu Caddelerinde Kiralarda İndirim Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi ve Abdi İpekçi caddelerinde art arda kapanan dükkanlar kiralarda indirime sebep oldu...

İstanbul'un en önemli caddelerinden olan Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi ve Abdi İpekçi ile Vali Konağı caddelerinde dükkanlar yüksek kiralardan dolayı kepenk indirmeye başladı.

Durum böyle oluncada bu caddelerdeki dükkan kiraları peş peşe düşmeye başladı. Dünyanın en pahalı alışveriş caddelerinin raporlarını hazırlayan Cushman&Wakefield’ın (CW) raporuna göre, bu caddelerdeki kiraların kısa sürede geçen yılın yüzde 20 oranında altına inmesi bekleniyor.

Caddelerdeki kira bedellerinde ciddi bir pazarlık olduğunu belirten CW Türkiye Yönetici Ortağı Toğrul Gönden, gelen taleplerden dolayı dövizden TL cinsine dönen ya da kira bedelleri üzerinden indirim yapan mülk sahiplerinin olduğunu söyledi.

TL'ye dönerken kur içinde ayrı bir pazarlığın söz konusu olduğunu söyleyen Gönden, "Burada perakendeciler güncel kuru değil, daha avantajlı bir kur talep ediyor. Yani TL’ye dönerken kira düşüşü de çoğu zaman gerçekleşmiş oluyor" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kocaeli Defterdarlığı, Gebze ve Başiskele’de 3 arsa satacak

Kocaeli Defterdarlığı, Gebze ve Başiskele’de 3 arsa satacak

Kocaeli Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı İzmit Emlak Müdürlüğü ve Gebze Emlak Müdürlüğü,

23 Ekim 2017


Tüm konutlar deprem sigortalı oluyor

Tüm konutlar deprem sigortalı oluyor

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yaptığı açıklamada Türkiye'deki tüm konut ve b

22 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.