İstanbul'un Bu Caddelerinde Kiralarda İndirim

15 Ağustos 2016
PAYLAŞ
İstanbul'un Bu Caddelerinde Kiralarda İndirim
Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi ve Abdi İpekçi caddelerinde art arda kapanan dükkanlar kiralarda indirime sebep oldu...

İstanbul'un en önemli caddelerinden olan Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi ve Abdi İpekçi ile Vali Konağı caddelerinde dükkanlar yüksek kiralardan dolayı kepenk indirmeye başladı.

Durum böyle oluncada bu caddelerdeki dükkan kiraları peş peşe düşmeye başladı. Dünyanın en pahalı alışveriş caddelerinin raporlarını hazırlayan Cushman&Wakefield’ın (CW) raporuna göre, bu caddelerdeki kiraların kısa sürede geçen yılın yüzde 20 oranında altına inmesi bekleniyor.

Caddelerdeki kira bedellerinde ciddi bir pazarlık olduğunu belirten CW Türkiye Yönetici Ortağı Toğrul Gönden, gelen taleplerden dolayı dövizden TL cinsine dönen ya da kira bedelleri üzerinden indirim yapan mülk sahiplerinin olduğunu söyledi.

TL'ye dönerken kur içinde ayrı bir pazarlığın söz konusu olduğunu söyleyen Gönden, "Burada perakendeciler güncel kuru değil, daha avantajlı bir kur talep ediyor. Yani TL’ye dönerken kira düşüşü de çoğu zaman gerçekleşmiş oluyor" dedi.

"İstanbul'un Bu Caddelerinde Kiralarda İndirim" haberine ait yorum yok

Yorum Yap