İstanbul’un Bu İlçesi 3. Köprü ve Metro İle Şahlanacak

2. Köprünün yapımından sonra hızlı bir kentleşme sürecine giren Beykoz’un 3. Köprü ve Üsküdar-Beykoz metro hattı ile cazibesini daha da artıracak...

20 Haziran 2016
İstanbul’un Bu İlçesi 3. Köprü ve Metro İle Şahlanacak 2. Köprünün yapımından sonra hızlı bir kentleşme sürecine giren Beykoz’un 3. Köprü ve Üsküdar-Beykoz metro hattı ile cazibesini daha da artıracak...

Beykoz’un 2. köprünün yapımından sonra hızlı bir kentleşme sürcine girdiğine dikat çeken EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Esin Ağar ve Öyküm Öngiden, 3. Köprü’nün hizmete girmesi ile birlikte bölgenin yatırım cazibesini daha da artıracağını söyledi.

2019 yılından sonra açılması planlanan Üsküdar-Beykoz metro hattıyla 2 ilçe arasındaki ulaşımın 22 dakikaya ineceğini ifade eden Ağar ve Öngiden, metro çalışmaları başlar başlamaz bölgedeki konut fiyatlarının hızlı bir yükseliş göstereceğini söylüyor.
 
Beykoz'da markalı konut piyasasının aktif olarak 2004 yılında başladığını ve yaklaşık 10 firmanın rekabet ettiğini belirten Ağar ve Öngiden, bölgenin 'Özel Proje Alanı' ilan edilmesiyle birlikte son birkaç yılda çok sayıda yatırımcının arsa toplamaya başladığını ve yatırımcı firmaların bölgedeki arsa sahipleriyle ortalama yüzde 50 kat karşılığında anlaştığını kaydediyor.

FİYATLAR 2 BİN 910 TL’DEN BAŞLIYOR
Riva ve Beykoz bölgesinde farklı fiyat skalalarına rastlandığını kaydeden Ağar ve Öngiden, Riva’da fiyatlarının daha düşük olduğunu söyledi.

Bölgede villa tipi ve diğer konutların ortalama birim metrekare satış fiyatlarının 2 bin 910-7 bin TL aralığında değiştiğini ifade eden Ağar ve Öngiden, bölgede satış sunulan konutların villa tipi ile daire olmaları ve Riva Bölgesi’nde daha düşük fiyatların gerçekleşmesi sebebiyle geniş bir fiyat yelpazesi oluştuğunu belirtiyor.
 
KAVACIK ÖNEM KAZANIYOR
Ofis sektörüne bakıldığında TEM Otoyolu üzerinde yer alan Kavacık'ın önem kazandığını vurgulayan  Ağar ve Öngiden, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden kolay ulaşım imkânıyla Kavacık'ın alternatif ofis alanı olarak gelişim gösterdiğini söylüyor.

Ancak Ağar ve Öngiden, altyapı problemleri, yerleşim alanlarının yetersizliği ve imar problemleri nedeniyle bölgenin yeterli düzeyde talep görmediğini ve boşluk oranlarının sabit kalmasına yol açtığını belirtti.
 
2016 yılının ilk çeyrek verilerine göre Kavacık bölgesinde A sınıfı ofislerin doluluk oranının yüzde 93 seviyesinde olduğu bilgisini veren Ağar ve Öngiden, A sınıfı ofislerde minimum ve maksimum birim kira değerleri için metrekare bazında aylık 15-25 dolar talep edildiğini, gerçekleşen kiralamaların ise ağırlıklı olarak 12-15 dolar aralığında seyrettiğini söyledi.
 
Otelcilik sektörüne bakıldığında ise Ağar ve Öngiden, Anadolu yakasının merkezi iş alanlarından Kavacık'ta konumlu şehir ve iş oteli konseptindeki konaklama tesislerinin yanı sıra, Ağva, Riva ve Poyrazköy'de az odalı ve sakin bir ortam sunan butik otellerin yer aldığını belirtiyor.

 GECELİĞİ MİNİMUM 90 DOLAR
Kavacık bölgesinde yer alan zincir otellerde iki kişilik ortalama oda fiyatlarının 90-170 dolar aralığında değiştiğini ifade eden Ağar ve Öngiden, Ağva, Riva ve Poyrazköy'deki butik otellerde iki kişilik ortalama oda fiyatlarının ise 95-210 dolar arasında olduğunu belirtiyor. Bölgedeki otellerin ortalama doluluk oranının yüzde 70-80 aralığında değişkenlik gösterdiğini kaydeden Ağar, yaşanan terör olayları ve döviz kurundaki artışlar sebebiyle doluluk oranlarında düşüş beklentisi olduğunu da sözlerine ekliyor.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bizimtepe Aydos örnek dairesi gezilmeye hazır

Bizimtepe Aydos örnek dairesi gezilmeye hazır

Gelişmekte olan Sancaktepe’de Aydos Ormanı’nın yanında konumlanan, Halk GYO ve Vakıf GYO imzasıyla h

27 Temmuz 2017


Kiler GYO’nun 4 projesinde kampanya başladı!

Kiler GYO’nun 4 projesinde kampanya başladı!

Kiler GYO, ev sahibi olmak isteyenler için Avrupa ve Anadolu yakasında yükselttiği 4 farklı projesin

27 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat