İstanbul’un Bu İlçesinde Fiyatlar Yüzde 87 Arttı

İstanbul Ümraniye'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

11 Nisan 2016
İstanbul’un Bu İlçesinde Fiyatlar Yüzde 87 Arttı

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'ne komşu, ulaşım kolaylığı ve 3. Köprü'ye yakınlığıyla dikkat çeken Ümraniye'de fiyatlar yüzde 87 arttı...

İstanbul'da ulaşım projeleri geçtiği bölgelerde emlak fiyatlarını uçurmaya devam ediyor. Bu durumdan etkilenen ilçeler arasında Ümraniye'de yer alıyor.

Yapım çalışmaları devam eden ve Üsküdar Çekmeköy arasını 27 dakikaya düşürecek olan metro hattı bu yıl içerisinde açılıyor. Ümraniye'den geçen metro hattının yanı sıra 3. Köprü ve İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'de fiyatlarda artış yaşatan diğer etkenler.

KONUT FİYATLARI YÜZDE 56 ARTTI

Bölgede incelendiğinde son 2 yılda emlak fiyatlarında ciddi artış yaşandı. Ümraniye'de 2014 yılında metrekaresi 2 bin 857 TL olan satılık ofisler, bu yıl şubat ayında yüzde 87’lik artışla 5 bin 328 TL'ye ulaştı. Satılık konut fiyatları ise aynı dönemde yüzde 56 artışla 2 bin 160 TL'den, 3 bin 395 TL'ye çıktı.

İstanbul Finans Merkezi, metro ve 3.Köprü bağlantı yollarına yakın konumda bulunan Ümraniye, projelerin yapım çalışmaları tamamlandığında yeni bir artış dalgası bekleniyor. 16 duraklı, Marmaray ve metrobüs ile entegre olacak olan metro hattı bu yıl sonunda, 3. Köprü Ağustos ayında hizmete açılacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yeni Türkevi’nin temelleri New York’ta atıldı

Yeni Türkevi’nin temelleri New York’ta atıldı

New York’ta BM binasının karşısında inşa edilecek olan Türkevi binasının temelleri atıldı.

19 Eylül 2017


Vadi Koru lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu

Vadi Koru lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu

Gayrimenkul sektöründe markalı konut üreticilerinden biri olarak ön plana çıkan Invest İnşaat, Ayaza

19 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat