İstanbul’un Bu İlçesinde Fiyatlar Yüzde 87 Arttı

11 Nisan 2016
PAYLAŞ
İstanbul’un Bu İlçesinde Fiyatlar Yüzde 87 Arttı

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'ne komşu, ulaşım kolaylığı ve 3. Köprü'ye yakınlığıyla dikkat çeken Ümraniye'de fiyatlar yüzde 87 arttı...

İstanbul'da ulaşım projeleri geçtiği bölgelerde emlak fiyatlarını uçurmaya devam ediyor. Bu durumdan etkilenen ilçeler arasında Ümraniye'de yer alıyor.

Yapım çalışmaları devam eden ve Üsküdar Çekmeköy arasını 27 dakikaya düşürecek olan metro hattı bu yıl içerisinde açılıyor. Ümraniye'den geçen metro hattının yanı sıra 3. Köprü ve İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'de fiyatlarda artış yaşatan diğer etkenler.

KONUT FİYATLARI YÜZDE 56 ARTTI

Bölgede incelendiğinde son 2 yılda emlak fiyatlarında ciddi artış yaşandı. Ümraniye'de 2014 yılında metrekaresi 2 bin 857 TL olan satılık ofisler, bu yıl şubat ayında yüzde 87’lik artışla 5 bin 328 TL'ye ulaştı. Satılık konut fiyatları ise aynı dönemde yüzde 56 artışla 2 bin 160 TL'den, 3 bin 395 TL'ye çıktı.

İstanbul Finans Merkezi, metro ve 3.Köprü bağlantı yollarına yakın konumda bulunan Ümraniye, projelerin yapım çalışmaları tamamlandığında yeni bir artış dalgası bekleniyor. 16 duraklı, Marmaray ve metrobüs ile entegre olacak olan metro hattı bu yıl sonunda, 3. Köprü Ağustos ayında hizmete açılacak.


"İstanbul’un Bu İlçesinde Fiyatlar Yüzde 87 Arttı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap