İstanbul’un Bu İlçesinde Kiralar Yüzde 33 Arttı

İstanbullunun taşınırken en çok tercih ettiği Ataşehir ilçesinde kira fiyatları yıllık yüzde 33 artış gösterdi...

27 Temmuz 2016
İstanbul’un Bu İlçesinde Kiralar Yüzde 33 Arttı İstanbullunun taşınırken en çok tercih ettiği Ataşehir ilçesinde kira fiyatları yıllık yüzde 33 artış gösterdi...

TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin desteğiyle hazırlanan REIDIN – İSTEEND İstanbul Taşınma Hareketliliği Raporu 2016 yılı 2. çeyrek dönemi sonuçlarına açıklandı.

Kadıköylüler Ataşehir’e Göç Etti

2016 yılının 2. çeyreğinde taşınma işlemleri bir önceki çeyreğe göre yüzde 2 artış gösterdi. 39 ilçe arasında en fazla taşınma işlemi yüzde 12 oranla Kadıköy’de gerçekleşirken, en çok taşınılan ilçe yüzde 11’le Ataşehir oldu.

Kadıköy’den taşınanlar kentsel dönüşüm sebebiyle ilçeyi terkederken, yüzde 31 oranında Ataşehir’e yerleşmeyi tercih ettiler.

Avrupa’da En Çok Kağıthane Tercih Edildi

Avrupa yakasına bakıldığında ise en çok taşınma hareketliliği Gaziosmanpaşa’da görüldü. Gaziosmanpaşa’dan ayrılan sakinlerde kentsel dönüşüm nedeniyle taşındıklarını belirttiler. Avrupa yakasında en çok tercih edilen ilçeler Kağıthane, Sarıyer ve Beylikdüzü oldu.

Konut Fiyatları ve Kiralar Yükseldi

Raporda konut satış fiyatlarına ve kira değerlerine de yer verildi. En çok tercih edilen Ataşehir ilçesinde kiralar yıllık yüzde 33, Sarıyer’de ise yüzde 34 arttı.

Konut satış fiyatları ise Ataşehir ilçesinde yıllık yüzde 37, Kağıthane ilçesinde yıllık yüzde 33 artış gösterdi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.