İstanbul’un Bu İlçesinde Konut Fiyatları Yüzde 30 Arttı

Son yıllarda İstanbul'da yıldızı en çok parlayan ilçeler arasında yer alan Başakşehir'de son bir yılda konut fiyatları yüzde 30 artış gösterdi...

04 Mayıs 2016
İstanbul’un Bu İlçesinde Konut Fiyatları Yüzde 30 Arttı Son yıllarda İstanbul'da yıldızı en çok parlayan ilçeler arasında yer alan Başakşehir'de son bir yılda konut fiyatları yüzde 30 artış gösterdi...

İstanbul’un en planlı gelişen semtleri arasında yer Başakşehir kamu ve özel sektör yatırımlarıyla değerini katlamayı sürdürüyor. Yakın bir zamana kadar konut fiyatlarının makul seviyelerde olduğu Başakşehir’in dev yatırımlarla yıldızı parladı.

Başakşehir, 3. Köprü, Sağlık Kent, Şehir Meydanı, Botanik Park, metro gibi kamunun dev yatırımlarıyla yükselişini sürdürüyor. Başakşehir bölgesinde son bir yılda ev fiyatları yüze 30 artış gösterdi.

Türkiye’nin en büyük planlı şehir meydanına ev sahipliği yapacak olan Başakşehir’de aynı zamanda Avrupa’nın en büyük Botanik Parkı, 8 ihtasas hastaneli Türkiye’nin en büyük sağlık kompleksi yer alacak. Bunun yanı sıra yapım çalışmaları devam eden metro hattı ve 3. Köprü Bağlantı yolu ile bölgeye ulaşım daha da kolaylaşacak.

YÜZDE 50’YE VARAN ARTIŞ BEKLENİYOR
Orta ve orta üst gelir grubuna hitap eden Başakşehir, çok sayıda markalı konut projesine ev sahipliği yapıyor. İlçede bugün 300 bin TL’ye de 1,5 milyon TL’ye de ev almak mümkün. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte Başakşehir’de yüzde 50’ye varan artış yaşanması bekleniyor.

HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Daire Kartal’da 254 bin TL’ye ev sahibi olma fırsatı

Daire Kartal’da 254 bin TL’ye ev sahibi olma fırsatı

Kale Grubu’nun ilk konut projesi olan Daire Kartal, zengin sosyal donatılarıyla 254 bin TL’den alıcı

27 Temmuz 2017


300 bin kişi yaz tatili için villa kiraladı

300 bin kişi yaz tatili için villa kiraladı

Kaş, Kalkan ve Fethiye gibi bölgelerde turizme açılan 5 bin villada şimdiye kadar 300 bin kişinin ka

27 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat