• Emlak Haberleri
  • İstanbul’un Bu İlçesinde Ofise Yatırım Yapan Kazanıyor

İstanbul’un Bu İlçesinde Ofise Yatırım Yapan Kazanıyor

Anadolu Yakası, ofis yatırımcıların yeni gözbebeği oldu. Özellikle Ataşehir’de fiyatlar neredeyse Levent’e yaklaştı...

13 Temmuz 2016
İstanbul’un Bu İlçesinde Ofise Yatırım Yapan Kazanıyor Anadolu Yakası, ofis yatırımcıların yeni gözbebeği oldu. Özellikle Ataşehir’de fiyatlar neredeyse Levent’e yaklaştı...

Son yıllarda, İstanbul’daki yeni planlama kararları ve altyapı yatırımları sayesinde iş dünyasının da gözü Anadolu yakasına çevrildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Plaza Cubes kurucularından Süleyman Çoruh, “5 yıl önce, örneğin Ataşehir bölgesinde hazır ofis alanları sıfır iken, bugün bölgede 5300 metrekare civarında kullanıma hazır alan bulunuyor. Bir yandan Avrupa yakasındaki yatırımlar özellikle Kağıthane-Cendere bölgesinde artarak sürüyor. Ancak, Ümraniye, Altunizade ve Kavacık bölgelerindeki gelişmeler de göz önüne alındığında, metrekare anlamında iki yaka arasında denge sağlanmış olduğunu görüyoruz” dedi.

ATAŞEHİR LEVENT’İ YAKALADI
Anadolu yakasının fiyat anlamında Avrupa’yı geçebileceğini belirten Çoruh, “Anadolu yakasında Ataşehir bölgesi fiyat anlamında metrekare başına 28-30 dolarlık kira maliyeti ile neredeyse 28-45 dolar arasında değişen Levent’i yakaladı. Metrekare başına 20 dolar maliyet ile Ümraniye ise, 17-32 dolar aralığındaki Maslak’a yaklaşıyor”dedi.

ANADOLU AVRUPAYI GEÇECEK
Anadolu Yakası’nda metrekare maliyetlerinin Avrupa Yakası’nı geçeceğine dikkat çeken Çoruh, Avrupa yakasının doygunluğa ulaşması ve yapı stokunun eskimesine karşılık, Anadolu yakasında yeni yatırımların ve talep artışının devam edeceğini söyledi.

KONUT ALANI OLARAK PLANLANMIŞTI FAKAT...
Ataşehir’in konut alanı olarak planlandığını fakat İstanbul Finans Merkezi’nin açıklanması ile yatırımları kendine çekmeye başladığına dikkat çeken Çoruh, “İstanbul’da trafik probleminin ciddi boyutlara ulaşması ile, beyaz yakalılar evlerine yakın lokasyonlarda çalışma ihtiyacı duymaya başladı. Ataşehir aslen bir konut alanı olarak planlanmıştı fakat İstanbul Finans Merkezi kararının açıklanmasıyla iş dünyasını ve yatırımları son derece hızlı bir şekilde kendine çekmeye başladı. Metro hattının hizmete girmesi de erişilebilirliği artırarak bu alanlar için çekici unsur oluşturdu” dedi.

HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Konya Belediyesi Selçuklu’da 2.9 milyon TL’lik arsasını satışa çıkardı

Konya Belediyesi Selçuklu’da 2.9 milyon TL’lik arsasını satışa çıkardı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Konya’nın Selçuklu konumlanan arsa niteliğindeki gayrimenkulün

16 Ekim 2017


Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediye Başkanlığı, belediye mülkiyetinde olan 2 bin 192 metrekare arsayı 2 milyon

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.