İstanbul’un Bu Semti 3 Yılda Yüzde 74 Değerlendi

İstanbul Şişli'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Şubat 2016
İstanbul’un Bu Semti 3 Yılda Yüzde 74 Değerlendi

Bomonti’deki değer artışına dikkat çeken EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, bölgede 3 yılda yüzde 74’lük bir değer artışı olduğunu söyledi…

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Bomonti’deki gelişime dikkat çekti.

İstanbul trafiğini rahatlatmak için hayata geçirilen Dolmabahçe-Bomonti ve Piyalepaşa-Kağıthane tünelinin başlangıç noktasında bulunan Bomonti bölgesinin son dönemde adından sıkça söz ettirdiğini dile getiren Yazıcı, bölge değerini artırdığını söyledi.

Bölgede ağırlıklı olarak A+ ve A sosyo ekonomik grubunu hedefleyen projeler olduğunu belirten Yazıcı, projelerin özellikle Maslak ve Levent’teki iş merkezlerinde çalışan ve üst gelir grubuna mensup aileler tarafından tercih edildiğini belirtti.

Yazıcı, Bomonti’de son yıllarda rezidans projelerinin de hız kazandığını dile getirdi.

3 YILDA YÜZDE 74 DEĞERLENDİ
Bomonti’de 3 yılda yüzde 74 değer artışı görüldüğüne dikkat çeken Yazıcı, "2015 İstanbul Markalı Konut Sektör Raporu"na göre 2013’te yüzde 8 değerlenen bölge 2014’te yüzde 31, 2015’te ise yüzde 23 değerlendi. Bomonti, son 3 yılda yaklaşık yüzde 74 gibi bir değer kazandı” dedi.

İSTANBUL’UN EN ÇOK DEĞERLENEN 13.BÖLGESİ
Bomonti’nin İstanbul genelinde değer artışı açısından 34 bölge içinde 13'üncü sırada yer aldığını ifade eden Yazıcı, “İstanbul'da merkezi iş alanının bölgede yer alması nedeniyle hem markalı konut piyasası hem de ofis sektörü hızlı gelişim gösterdi. Markalı konut projelerine bakıldığında fiyatlar 5 bin TL ile 38 bin TL arasında değişiklik gösteriyor” diye sözlerini bitirdi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

çağla

07 Jul 2016, 15:29

iyi aferin biz de sokakta kalalım 1 tirilyonumuz da yok 500 milyarımız da yok .


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.