İstanbul’un Bu Semti Kentsel Dönüşümle Şaha Kalkacak

İstanbul Beşiktaş'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Mart 2016
İstanbul’un Bu Semti Kentsel Dönüşümle Şaha Kalkacak

Kentsel dönüşüm ile yenilenme sürecine giren Etiler ve Levent semtleri kentsel dönüşüm projeleriyle beraber değerine değer katacak...

İstanbul'un en pahalı ilçesi olan Beşiktaş'ta kentsel dönüşümün en yoğun yaşandığı semtler Etiler ve Levent olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgeyi mercek altına alan Keller Williams Platin’in uzman danışmanı Fatoş Altıntaş, Etiler, Akatlar ve Rumeli Hisarüstü’nü kapsayan bölgede yaklaşık 32 bin metrekarelik alanın kentsel dönüşüm ile yenileneceğini belirtti.

ŞEHİR MERKEZİNDE PROJE ÜRETMEK DAHA KARLI

Şehir merkezinde arazi bulmanın zor olduğu günümüzde, kentsel dönüşüm inşaat şirketlerinin merkezde arazi geliştirmesine imkan tanıdı. Altıntaş, her geçen gün fiyatların artış gösterdiği İstanbul'da şehir merkezinde proje hayata geçirmenin şehir dışında sıfırdan bir proje geliştirmekten hem daha karlı hem de daha prestijli olarak görüldüğünü söyledi.

Bu durumda pastadan pay almak isteyen yatırımcıların birbiriyle bir yarış içinde olduğunu belirten Altıntaş, sadece inşaat firmaları değil, yabancı fonlarında bu yarışta yer aldığını söyledi. Bu konuyu örnekle açıklayan Altıntaş; "1960’lı yıllarda inşa edilen Petrol Sitesi birçok firmayla görüştükten sonra Katarlı QT Holding ile el sıkıştı. 250 milyon dolar yatırımla siteye çarşı, ticari alan ve sağlık merkezi geliştirileceği konusu gündemde." dedi.

METREKARESİ 35 BİN DOLARDAN BAŞLIYOR

80'li yıllardan sonra eğlence hayatının merkezlerinden olan Etiler'de kira fiyatlarının metrekare bazında 90 dolara kadar yükseldiğini belirten Altıntaş, şimdilerde kiralamaların 75 dolar civarında olduğunu, villaların satış metrekare fiyatlarının da 35 bin dolar ulaştığını açıkladı.

DEĞERİNE DEĞER KATACAK

Bölgede 364 konutluk Petrol sitesi, 424 konutluk Uçaksavar Sitesi ve 450 konutluk Belediyesi sitesinin kentsel dönüşüm anlaşmalarını imzaladıklarına vurgu yapan Altıntaş, "Önümüzdeki dönemde 1950’li yıllarda inşa edilen toplu konut projeleri, kentsel dönüşüm faaliyetleri kapsamında yenilenecek ve İstanbul’un lüks semti şimdi de yeni ve iddialı projelerle bölge değerine değer katacak gibi gözüküyor."HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Şahin Tepesi Projesi ile Adıyaman'da yeni bir yaşam başlıyor

Şahin Tepesi Projesi ile Adıyaman'da yeni bir yaşam başlıyor

Adıyaman Merkez'de yükselen Şahin Tepesi Projesi ile Adıyaman'da lüks bir yaşam fırsatı doğuyor.

24 Temmuz 2017


Almila Kuleleri projesinde teslim tarihi yaklaştı

Almila Kuleleri projesinde teslim tarihi yaklaştı

Özdemir İnşaat'ın Ankara Keçiören'deki projesi Almila Kuleleri'nde inşaat çalışmalarında sona gelind

24 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat