İstanbul’un Bu Semtinde Fiyatlar 1 Yılda Yüzde 189 Arttı!

İstanbul Bağcılar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

05 Ekim 2015
İstanbul’un Bu Semtinde Fiyatlar 1 Yılda Yüzde 189 Arttı!

Sahibinden.com 2015 eylül ayı verilerini açıkladı. Buna göre İstanbul'daki ilçeler arasında yıllık yüzde 189 artışla metrekare birim fiyatının en çok yükseldiği ilçe Bahçelievler oldu...

E-ticaret platformlarından sahibinden.com, 2015 eylül ayı itibarıyla emlak verilerini açıkladı. Buna göre, incelenen dönemde Bahçelievler, satılık konutlarda yıllık yüzde 189 artışla metrekare fiyatının en çok yükseldiği ilçe oldu.

Bahçelievler'i yıllık yüzde 182 artışla Kadıköy, yüzde 177 artışla da Arnavutköy izledi. 2015 yılının 9 aylık döneminde satılık konutlarda fiyatı en çok artan ilçe ortalama 666 bin TL satış fiyatıyla Kadıköy oldu. Kadıköy'ü ortalama 395 bin TL'lik konut satış fiyatıyla Üsküdar takip etti.

Sultanbeyli ve Büyükçekmece'de ise ortalama satılık konut fiyatı 245 bin TL olarak belirlendi. Aynı dönemde İstanbul'daki kiralık konutlarda metrekare fiyatının en çok yükseldiği ilçe yüzde 558 oranında artışla Sancaktepe oldu.

Sancaktepe'yi yüzde 135'lik artışla Bağcılar takip etti. Ocak-eylül döneminde İstanbul genelinde kiranın en çok arttığı ilçe ortalama 1.100 TL ile Beykoz oldu. Beykoz'u sırasıyla ortalama 950 TL kira bedeliyle Sancaktepe, ortalama 900 TL'lik fiyatıyla da Bağcılar izledi. AkşamHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat