İstanbul’un Bu Semtlerinde Fiyatlar Yüzde 30 Arttı

İstanbul Anadolu yakasının merkezi lokasyonlarından Acıbadem ve Altunizade'de fiyatlar son 1 yılda yüzde 30 artış gösterdi...

09 Mayıs 2016
İstanbul’un Bu Semtlerinde Fiyatlar Yüzde 30 Arttı İstanbul Anadolu yakasının merkezi lokasyonlarından Acıbadem ve Altunizade'de fiyatlar son 1 yılda yüzde 30 artış gösterdi...

Eva Gayrimenkul Değerlendirme Acıbadem ve Altunizade bölgesini mercek altına aldı. Her iki bölgeyi de inceleyen Eva Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Eda Güneş, Kadıköy’e ve Üsküdar’a yakınlığı, hem E-5 hem de çevreyollarına hakim olması sebebiyle cazip yerleşim alanı olarak karşımıza çıktığını belirtti.

ÜST SEGMENTE HİTAP EDEN SİTELER AĞIRLIKTA
25 bin 129 kişinin yaşadığı Acıbadem’in ulaşım açısından oldukça rahat bir konumda olduğunu söyleyen Güneş, E-5 aksında az katlı ve müstakil ofis binalarının, Çamlıca bölgesinde ise nitelikli özel okulların ve bölge genelinde orta-üst ile üst segmente hitap eden genellikle site tarzı konutların yer aldığını açıkladı.

16 bin 12 kişinin yaşadığı Altunizade’nin Anadolu Yakasının en merkezi alanlarından biri olduğunu söyleyen Güneş, bölgede ağırlıklı olarak az katlı ve müstakil ofis binalarının ve orta-üst ile üst segmente hitap eden site tarzı konutların bulunduğunu söyledi.

ULAŞIM PROJELERİ DEĞERİNİ KATLAYACAK
Her iki bölgenin de toplu taşıma ve ulaşım anlamında önemli bir noktada yer aldıklarını belirten Güneş, Kartal-Kadıköy metro hattı ve metro hattına entegre olan metrobüs ve Marmaray hattı ile bölgenin ulaşılabilirlik açısından avantajlı olduğunu açıkladı.

Güneş, 2017 yılında tamamlanması planlanan Avrasya Tüneli ve Kadıköy-Kartal metro istasyonu ve Marmaray ile entegre olması planlanan Büyük İstanbul Tüneli projesinin de hayata geçmesiyle bölgede ciddi değer artışı yaşanmasının beklendiğini ifade etti.

FİYATLAR 1 YILDA YÜZDE 30 ARTTI
Altunizade ve Acıbadem çevresindeki projelerde fiyatların metrekare bazında 12 bin TL ile 26 bin TL arasında değişiklik gösterdiğini belirten Güneş, konut fiyatlarının bir önceki yıla oranla yaklaşık yüzde 30 artış gösterdiğini belirtti.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.