İstanbul’un En Pahalı Yerleri

İstanbul Esenyurt'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Mart 2015
İstanbul’un En Pahalı Yerleri

İstanbul'un en pahalı yerleri açıklandı. İşte İstanbul'da konut ve ticari gayrimenkullerin en pahalı olduğu yerler...

İstanbul'un en pahalı yerlerini, konut ve ticari olmak üzere 2 başlıkta incelemek gerekiyor...

İstanbul Ticari Gayrimenkullerin En Pahalı Olduğu Yerler :

Ticari gayrimenkul yatırımının yüksek gelir sağladığı İstanbul'da bazı ilçeler altın değerinde. İşte ilçe ilçe satılık ofis ve dükkan fiyatları...

İstanbul'da ticari gayrimenkulde en pahalı ilçe Beşiktaş. İlçede metrekare fiyatı 13 bin 400 liraya kadar çıkmış durumda.

İkinci sırada ise 10 bin 417 lira ortalama metrekare fiyatıyla Fatih var. Üçüncü sıradaki Beyoğlu'nda metrekare fiyatı 9 bin 993 lira...

- Şişli'de 9 bin 287 lira

- Bakırköy'de ortalama fiyat 7 bin 46 lira

- Başakşehir'de 6 bin 970 lira

- Ataşehir'de 6 bin 59 lira

- Kadıköy'de 6 bin lira

- Kağıthane'de 3 bin 646 lira

- Beylikdüzü'nde 3 bin 549 lira

- Ümraniye'de 3 bin 417 lira

- Tuzla'da 2 bin 803 lira

- Esenyurt'ta 2 bin 645 lira

İstanbul'da Konutların En Pahalı Olduğu Yerler :

EVA Gayrimenkul Değerleme’nin ‘2014 İstanbul Markalı Konut Araştırması’, şehrin 34 bölgesinde 1007 markalı konut projesinin yer aldığını, kent genelinde markalı konut sayısının 430 bine ulaştığını ortaya koydu.

2013 yılında 855 markalı konut projesinde 395 bin konut olduğunu belirten uzmanlar, raporun 2014 yılında İstanbul’da markalı konut projesinde yüzde 18 artış yaşandığını gözler önüne serdiğini söyledi. Araştırmaya göre Anadolu Yakası’nda en yüksek ağırlıklı ortalama birim konut satış fiyatına sahip olan bölgenin Bağdat Caddesi, en düşük birim satış değerine sahip olan bölgenin ise Tuzla olduğu belirlendi. Bağdat Caddesi’nde konut ortalama birim metrekare satış fiyatı 16 bin 300 lira/metrekare iken, Tuzla bölgesinde bu değerin 2 bin 800 lira/metrekare’ye kadar düştüğü gözlendi.

Avrupa Yakası’nda en yüksek birim konut satış fiyatına sahip olan bölgenin Fulya-Bomonti-Şişli-Büyükdere aksı olduğu, en düşük birim satış değerine sahip olan bölgenin ise Esenyurt olduğu dikkat çekti. Fulya-Bomonti-Şişli-Büyükdere aksındaki markalı konutların ortalama birim satış değerleri 15 bin 500 lira/metrekare iken, en düşük birim satış değerine sahip bölgedeki ortalama birim metrekare satış fiyatının 2 bin 370 lira/metrekare olduğu görüldü.

Araştırmada İstanbul Anadolu Yakası’nda Çekmeköy, Tuzla, Sancaktepe ve Ataşehir ilçelerindeki markalı konut projelerinin, Anadolu yakasının tamamındaki toplam markalı konut projelerinin içindeki en büyük paya sahip olduğu görüldü.

İstanbul Avrupa Yakası’nda ise Avcılar, Küçükçekmece, Bakırköy, Şişli, Başakşehir, Beylikdüzü ve Esenyurt ilçelerindeki markalı konut projelerinin, Avrupa Yakası’nın tamamındaki toplam markalı konut projelerinin içindeki en büyük paya sahip olduğu ortaya çıktı.

Araştırmaya göre, İstanbul’da bulunan markalı konutların yüzde 28,81’i 3 oda 1 salon daire, yüzde 27,24’ü 1 oda 1 salon daire ve yüzde 26,65’i 2 oda 1 salon dairelerden oluştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Atakule mahkeme sürecinde yeni gelişme

Atakule mahkeme sürecinde yeni gelişme

Atakule projesiyle ilgili Ortaklık Aleyhine Dava Açılması veya davaya ilişkin gelişmeler KAP üzerind

23 Eylül 2017


Yalıtımsız binaya ruhsat verilmeyecek

Yalıtımsız binaya ruhsat verilmeyecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı yeni yönetmeliğe göre yalıtım yaptırmayan binalara ruh

23 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat