İstanbul’un İlk Kulesi Odakule Kiraya Verilecek

10 Eylül 2014
PAYLAŞ
İstanbul’un İlk Kulesi Odakule Kiraya Verilecek

İstanbul Sanayi Odası, şehrin ilk kulesi olan Odakule'yi ihale yoluyla 33 yıllığına kiralayacak.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi, 'Olağanüstü Meclis Toplantısı'nda halen faaliyet gösterdiği Odakule ve hizmet binalarının, 33 yıllığına üst kullanım hakkının ihale yoluyla devredilmesini oyçokluğu ile kabul etti.

İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay tarafından yönetilen 'Olağanüstü Meclis Toplantısı'nda meclis üyeleri dün, İstanbul'un ilk gökdelenlerinden olan Odakule binasının ve ana hizmet binasının 33 yıllık üst kullanım hakkının devredilmesini görüştü.

33 YILLIĞINA KİRALANACAK

Yönetim Kurulu'nun yaptığı ayrıntılı sunum ve bilgilendirmenin ardından yapılan oylamada, bu yetki, önümüzdeki aylarda yapılacak bir ihale süreci sonucunda gerçekleştirilmek üzere İSO Yönetim Kurulu'na verildi. Buna göre İSO yönetimi merkez bina ve Odakule'nin ayrı ayrı ihaleler ile bütün olarak eklentileriyle 33 yıllığına bağımsız ve sürekli üst hakkı kullanımı için devretmek için ihale açabilecek.

Oda Başkanı Erdal Bahçıvan, odaya daha fonksiyonel ve geleceği planlayarak yeni bir çalışma ve hizmet merkezi kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

İHALE SÜRECİ BAŞLADI

Bahçıvan, “Bu amaçla İstanbul'un en güzide yerindeki gayrimenkullerimizi önemli bir kaynak oluşturmak amacıyla değerlendirmek istiyoruz. Bunun için de üst kullanım hakkını şeffaf bir ihale süreciyle devretmeyi de kapsayan bir projenin startını vermiş bulunuyoruz” dedi.


"İstanbul’un İlk Kulesi Odakule Kiraya Verilecek" haberine ait yorum yok

Yorum Yap