İstanbul’un Konut Fiyatlarında Öne Çıkan 4 Bölgesi

İstanbul Beyoğlu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Mayıs 2015
İstanbul’un Konut Fiyatlarında Öne Çıkan 4 Bölgesi

2015 yılının ortalarına doğru yaklaşırken İstanbul'un konut fiyat artışında 4 bölgesi öne çıkıyor.

TSKB Gayrimenkul Değerleme Müdürü Ozan Kolcuoğlu, İstanbul gayrimenkul piyasasının kamu yatırımları ile hızlı bir gelişim gösterdiğini belirtti.

Kolcuoğlu, ulaşım bağlantılarının artırılması, yeni bölgelerin yaşam alanlarına açılması, Üçüncü Havalimanı, Marmaray, Kuzey Marmara Otoyolu ve Sahil Park alanlarının düzenlenmesi ile birlikte bazı ilçelerde talebin arttığını ve fiyatların da yükseldiğini dile getirdi.

İstanbul’un konut fiyat artışında öne çıkan ilçeleri şöyle sıralanabilir :

ZEYTİNBURNU

zeytinburnu-istanbul

Marmaray projesinin ilk etki alanlarındaki konut fiyatlarındaki değişime ve gelişime bakıldığında; Zeytinburnu ilçesinin en çok etkilenen bölge olduğu görülüyor. Kentsel dönüşüm ile birlikte Marmaray bağlantısının ilçeye ulaşması ve yaklaşık 500 bin metrekare alan üzerine kurulması planlanan kent parkı projesi ile birlikte Zeytinburnu’na olan talep arttı ve fiyatlarda 2013 aynı dönemine göre yer yer yüzde 20’e yakın yükseldi. Konut projelerindeki metrekare satış rakamlarının ortalama 3-5 lira aralığında olduğu ilçede sahildeki lüks konut projelerinde ise İstanbul ortalamasının üzerinde seyir etmekte olup, ortalama 12 bin lira civarında bir satış rakamı sağlanmıştır.

SANCAKTEPE

sancaktepe-istanbul

Üsküdar – Sancaktepe Metro hattı inşaası ile Sancaktepe’de konut fiyatlarında yüksek artışların yaşandığı görülüyor. Önceki yıllarda metrekaresi 1.500-2 bin T olan daire fiyatları günümüzde metro hattının inşası ve markalı konut geliştiricilerinin bölgeye gelmesi ile birlikte 3-4 bin lira aralıklarıda satılıyor.

KAYABAŞI

kayasehir-istanbul

Üçüncü Havalimanı ile gelişime hız katan Kayabaşı bölgesi Başakşehir ilçesi’nin de en hızlı gelişen bölgesi haline geldi. Bölgedeki markalı konut projelerinde metrekare satış fiyatlarının 3 bin 500-4 bin 500 lira aralığına ulaştığı, geçen yıla göre yaklaşık yüzde 10-15’lik bir artışın oldugu görülüyor. Ayrıca Kayaşehir bölgesinde planlanan Sağlık Kampüsü ve Bio İstanbul projesi oldukça büyük kapasiteli bir proje olup, yakın çevresinin sağlık tesisi ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak niteliğe sahip olacak

KARAKÖY

karakoy-istanbul

Denize yakınlığı, tarihi binaları ve ulaşım olanaklarıyla şehrin en merkezi noktalarından biri olmasına rağmen uzun bir süre büyük yatırımcıların ilgisini çekemeyen Karaköy’de küçük yap-satçılarla başlayan Emlak hareketleri giderek büyük yatırımcıların radarına girmeye başladı. Bölgenin Salıpazarı Kruvaziyer projesinin de geliştirilmesi ile beraber bölgede önemli bir turizm potansiyelinin oluşması bekleniyor.Bölgedeki bir diğer önemli değişim ise Haliç Tersanesi Projesi. Tarihi Haliç Tersaneler Bölgesi’nin yat limanına dönüştürülmesi planlanan projede 70’er yat kapasiteli iki yat limanı, 400’er oda kapasiteli 5 yıldızlı otel, cami, AVM ve otopark yapılması planlanıyor. 2013 yılında hızlı bir şekilde devam eden otel yatırımları 2014 yılında da devam etmiş ve etkilerinin yoğunlukla Karaköy, Kabataş, Galata, Beyoğlu bölgelerinde olduğu görüldü. Son dönemde alınan ruhsatlar dikkate alındığında, inşaatların tamamlanması ile tahmini yaklaşık 2 bin oda kapasiteli yeni konaklama tesisleri yer alacak. Beyoğlu Belediyesi’nden alınan bilgilere göre; aralarında Galata ve Kasımpaşa Mevlevihanesi, Turabi Baba Kütüphanesi ve Karaköy Voyvoda Karakolu gibi yapıların bulunduğu yaklaşık 5 bin yapı yenilendi. Bölgede satış fiyatları önceki yıllarda ortalama metrekare fiyatlar 4-5 bin lira iken, son bir yılda Salıpazarı Kruvaziyer projesi ve bölgedeki otel gelişimi ile birlikte metrekare fiyatları ortalama 9 bin liraya kadar yükseldi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Piri Reis Konutları 243 bin TL’den satışa çıkıyor

Piri Reis Konutları 243 bin TL’den satışa çıkıyor

Piri Reis Konutları Vefakar Yapı tecrübesiyle 243 bin TL’den başlayan fiyatlarla 2+1 zengin sosyal a

22 Ocak 2018


Armakent Kırıkkale konutları 280 bin TL’den başlıyor

Armakent Kırıkkale konutları 280 bin TL’den başlıyor

Fatih Emre İnşaat imzalı Armakent Kırıkkale projesi 3+1 ve 4+1 konutlarını 47 ay 0 faiz olanağıyla s

22 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum