İstanbul’un Silüetine Dört Proje Daha Ekleniyor

İstanbul Zeytinburnu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

09 Haziran 2014
İstanbul’un Silüetine Dört Proje Daha Ekleniyor

İstanbul'un tarihi silüetini bozduğu gerekçesiyle büyük tartışmalara yol açan inşaat projelerine dört proje daha ekleniyor.

Zeytinburnu sahiline, 70 metre yüksekliğinde 4 proje için daha izin çıktı. Tarihi Yarımada’nın silüetini bozduğu için mahkemeden ‘tıraşlama’ kararı çıkan 16x9 projesinin olduğu Zeytinburnu sahiline, 70 metre yüksekliğinde dört proje için daha izin çıktı.

Gayrimenkul sektöründe Türkiye’nin en fazla yatırım alan ili İstanbul’da önce ‘Manhattan Projesi' için Şişli - Ayazağa’da düğmeye basıldı. İTÜ’nün karşısında yüksek katlı ofis binaları yükseldi. New York’taki iş merkezi Manhattan örnek alınarak binalar inşa edildi. Bu projeden sonra ise ‘Florida projesi' Zeytinburnu sahili seçildi.

Marmara Denizi’nin kıyısında alışveriş merkezleri, rezidanslardan oluşan projeler için çalışılmaya başlandı. ‘Florida’ konseptinin ilk ürünü olan ‘16x9’ yükseldiğinde ise ‘Tarihi Yarımada’nın silüetini bozduğu ortaya çıktı.

Vatan'ın haberine göre, Tarihi Yarımada’da Ayasofya ile Sultanahmet Cami’lerini geçen 16x9, ‘Florida Projesi'nin hızını kesse de bölgeye yeni yatırımların yapılmasına engel olmadı. Yeni yapılan imar planları ile 16x9’un bulunduğu bölgeye 4 yeni proje yapılması için izinler verildi. Sahil şeridinde yapılacak yeni projeler, 70 metre ile sınırlandırıldı. Bu sınır ile Tarihi Yarımada’nın silüetinin geçilmemesi amaçlanıyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat