İstanbul’un Tarihi İlçesi Bu Projelerle Şahlanacak

İstanbul Eyüp'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

25 Mart 2016
İstanbul’un Tarihi İlçesi Bu Projelerle Şahlanacak

Büyük bir değişime sahne alacak olan İstanbul'un tarihi ilçesi Eyüp, ulaşım projeleriyle ciddi sıçrama yaşayacak...

Tarihi dokusu ve maneviyatıyla İstanbul'un en eski ilçelerinden Eyüp kısa zamanda büyük değişim yaşayacak. İlçenin turizm potansiyelini harekete geçiren projelere hız verdiklerini belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, projeleri açıkladı.

Eyüp Sultan Camii Restore Edilecek

Bu projelerin başında Eyüp Sultan Camii'nin restorasyonu geliyor. Güçlendirme ve yenileme çalışmalarına rağmen yeni bir restorasyona ihtiyaç duyan camide çalışmalar başlayacak. Belediye Eyüp stadının yerine kültür sanat ve spor kompleksi yapmayı planlıyor. Özellikle Cuma günleri çok sayıda ziyaretçi ağırlayan ilçede trafiği düzenlemek ve otopark sorunları çözmek için adımlar atılacak.

Türkiye'nin En Büyük Müzesi ve Kütüphanesi

Rami Kışlası'nda gıda toptancılarının taşınmasıyla beraber inşaat ve restorasyon çalışmalarına başlanacak. Ramazan'dan sonra start alması beklenen projenin Türkiye'nin en büyük kütüphanesi ve müzesi olacağı belirtiliyor.

Peyzaj Zorunluluğu

Gecekondu bölgelerinde tapu sorunlarını çözdüklerini belirten Başkan Aydın, dönüşüm yapılan bölgelerde bina cephelerinin mahallenin dokusuna uygun olması için proje hazırladıklarını ve belli bir arsa büyüklüğünü aşanlara peyzaj zorunluluğu getirdiklerini söyledi.

Teleferik Geliyor

Mevcut Eyüp Piyerloti teleferik hattı uzatılıyor. Piyerloti'den Miniatürk'e oradan Vialand'a yeni hat yapılacak. Toplam 3,5 kilometre uzunluğa sahip olan hatta yılda 3 milyon yolcu taşınması hedefleniyor.

Ulaşım Rahatlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Eyüp’ten geçecek Bağcılar Beşiktaş metrosunun 2017’de açılacak. Yine Bayrampaşa-Eyüp tramvay hattı ile Eminönü-Alibeyköy sahil tramvay hatları da devreye girdiğinde Eyüp'e ulaşım kolay olacak. Başkan Aydın, bu projelerle Eyüp'ün 2-4 yıl içinde ciddi bir sıçrama yapacağını söyledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Belediyesi Mahmutbey’deki arsasına 27 milyon lira değer biçti

Bağcılar Belediyesi Mahmutbey’deki arsasına 27 milyon lira değer biçti

İstanbul Bağcılar Belediyesi Mahmutbey mahallesinde konumlanan 2 bin 752 metrekarelik arsayı kapalı

24 Temmuz 2017


Bizimevler Güzelce’nin yapı ruhsatı hazır

Bizimevler Güzelce’nin yapı ruhsatı hazır

İhlas Pazarlama A.Ş. ve İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş, Büyükçekmede inşa edilecek Bizimevler Güzel

24 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat