İstinye Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Arazisine Hastane Yapılacak

17 Mayıs 2016
PAYLAŞ
İstinye Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Arazisine Hastane Yapılacak
İstinye'de kullanım hakkı 49 yıllığına Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü'ne ait olan arazi üzerine bir spor akademisi ve sporcuların hastalıklarıyla ilgili bir hastane yapılması planlanıyor...

Sarıyer İstinye’de mülkiyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olan 150 bin metrekarelik araziye hastane geliyor.

18 yıl önce kullanım hakkı 49 yıllığına İstanbul Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü’ne verilen arazi İstinye’de az kalan yeşil alanlar arasında yer alıyor.

Mevcut planlarda Kentsel ve Bölgesel Büyük Spor Alanları olarak gözüken arazi üzerinde 3 adet tenis kortu, Yaban Hayvanları Müzesi, 3 adet trap-skeet atış poligonu, makine tesisatı, misafirhane binası, havalı silahlar atış poligonu bulunuyor.

1 Emsali Aşmayacak
İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından 1 emsal yapılaşma şartları aşılmaması koşuluyla uygun görüş verdiği rapor ve İstanbul Büşükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan düzenleme ile söz konusu arazi “Spor Tesisleri Alanı”na alındı.

Sporculara Özel Hastane
Konuyla ilgili açıklama yapan İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Hadi Diler, “Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nden müracat geldi. Teklif ettikleri yere bir spor akademisi ve sporcuların hastalıklarıyla ilgili bir hastane yapımı planlanıyor” dedi.


"İstinye Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Arazisine Hastane Yapılacak" haberine ait yorum yok

Yorum Yap