İsviçreli Stadler Yatırım İçin Türkiye’ye Geliyor

31 Mart 2016
PAYLAŞ
İsviçreli Stadler Yatırım İçin Türkiye’ye Geliyor

Dünya devleri metro ve yüksek hızlı tren hatları için Kanadalı Bombardier ve İspanyol Talgo’dan sonra İsviçreli Stadler'de Türkiye'ye geliyor...

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin her bir yanında gelişen metro ve yüksek hızlı tren hatları, dünya devlerini üretim için Türkiye'ye çekiyor.

Ceyhan Kuburlu'nun haberine göre Kanadalı Bombardier ve İspanyol Talgo’dan sonra İsviçreli tren ve tramvay üreticisi Stadler de Türkiye’de yatırıma geliyor.

1942 yılında kurulan Stadler'in Almanya, Macaristan, Polonya, İspanya ve Belarus’ta üretim tesisleri, 10'dan fazla ülkede bakım konusunda uzmanlaşmış şirketleri ve 7 bin çalışanı bulunuyor. Yıllık cirosu 2 milyar Euro'yu aşan Stadler'in ürünleri düşük enerjiye göre tasarlanmış durumda. Şirketin en çok talep göre ürünü ise ‘Hızlı Hafif Akıllı Bölgesel Tren’ (FLIRT) modeli olarak belirtiliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Stadler Genel Müdür Yardımcısı, Pazarlama ve Satış Grup Yönetim Kurulu Üyesi Peter Jenelten, "Türkiye’de demiryolu araçlarına olan ilgi artıyor. TCDD’nin de bu alanda büyük yatırım planları bulunuyor. Yapacağımız yatırımın tutarı ve şekli henüz net değil. Yatırıma karar verdikten sonra Türk tedarikçileri kullanarak ya da Türk ortaklı bir çalışma yapabiliriz. Ancak böylesine büyük bir pazar da olmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.


"İsviçreli Stadler Yatırım İçin Türkiye’ye Geliyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap