• Toki Haberleri
  • İzmir Bayraklı'daki kaya düşmelerine TOKİ'den acil önlem

İzmir Bayraklı'daki kaya düşmelerine TOKİ'den acil önlem

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Bayraklı'da kaya düşen bölgeyi ziyaret etti.

21 February 2019
İzmir Bayraklı'daki kaya düşmelerine TOKİ'den acil önlem İzmir'in Bayraklı ilçesine bağlı Çiçek Mahallesi'nde yerleşim yerlerinin bulunduğu bölgeye geçtiğimiz günlerde iri kaya parçaları düşmeye başladı. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, bölgeye ziyarette bulunarak yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Söz konusu bölgede daha önce bir taş ocağı olduğunu ve ocak kapandıktan sonra etrafında yerleşim yerlerinin yapıldığını belirten Bulut, "Kayaların kesilmesi sonucu taş alımı esnasında aynalar oluşmuş durumda. Bunlar dik aynalar. Buradaki kayaç yapısından kaynaklı olarak, belki bir heyelan şeklinde değil ama kaya kopmaları şeklinde tehlike arz ediyor. Hem alt bölgede bulunan konutlar hem de kayanın üst bölgesinde bulunan konut sahiplerini de tedirgin ediyor. Arkadaşlar bugün çalışmalara başladılar. Görsel olarak tespitlerimiz oldu. Ayrıntılı olarak yarın da tespitlerimiz devam edecek. Vatandaşlarımızla görüştük, onların da taleplerini aldık. Vatandaşlarımız çözüm bekliyor. Bu çözümü de yarından itibaren üretmeye başlayacağız" şeklinde konuştu.

"BU BÖLGEDE DÖNÜŞÜM OLMASI GEREKİYOR"

Söz konusu bölgenin yol, alt yapı, ulaşım ve kanalizasyon bakımından da eksik olduğuna dikkat çeken TOKİ Başkanı Ömer Bulut, bölgede kentsel dönüşüm çalışmasının gerekliliğine değindi.

Bölgede TOKİ olarak çalışma yürüteceklerini kaydeden Bulut, "Burada bir işlem yapacaksak vatandaşımızı düşünerek, vatandaş lehine çözüm üreterek yapacağız. Vatandaşımızla ortak bir çözüm üreterek burada yenileme ve rehabilitasyon işlemini başlatacağız. Bu alandaki diğer vatandaşları da ilgilendiren görüşmelere yarından itibaren başlayıp onların görüşlerini alacağız. İnşallah bu riski bertaraf edeceğiz. Kaya düşmelerine karşı da acil önlem alıp o alanda da bir çalışma yapabiliriz" ifadelerini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum