İzmir Buca’da 32 Park “Gönüllülerle” Buluştu!

İzmir Buca'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

24 Eylül 2015
İzmir Buca’da 32 Park “Gönüllülerle” Buluştu!

Buca Belediyesi’nin parkları koruyup kollamak ve daha uzun ömürlü olmasını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği ‘Park Gönüllüleri’ projesi ile ilçenin 32 parkı gönüllüsüne kavuştu...

Türkiye’de bir ilk olan proje ile parklarla ilgili her konuda belediye ve mahalle arasında köprü olacak olan gönüllüler, düzenlenen törenle görev kartlarını aldı. Buca’nın diğer parkları ise gönüllülerini bekliyor.
Buca Belediyesi’nin her parka “Gönüllü Park Görevlileri” seçilerek, parkların daha uzun ömürlü olmasını sağlamak amacıyla uygulamaya koyduğu ‘Park Gönüllüleri’ projesine Bucalılar duyarsız kalmadı. Projeye dahil olmak isteyen 32 gönüllü vatandaş kartlarını Park Bahçeler Müdürlüğü’nde düzenlenen tören ile aldı. Gönüllülere kartlarını Park Bahçeler Müdürü Şerif Yücael verdi. Gönüllüler ile parklardaki eksiklikleri daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacaklarını söyleyen Yücael, gönüllü park görevlilerine de duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

"DİĞER BELEDİYELERE ÖRNEK OLMALI"
Menderes Mahallesi 1015 sokaktaki parka gönüllü olan Ramazan Yüksel Oturcan, projeye doğayı ve yeşili sevdiği için dahil olduğunu söyledi. Bu uygulamanın diğer belediyelere de örnek olması gerektiğini belirten Oturcan, proje ile gelecek nesillere doğa sevgisini erken yaşlarda aşılama imkanı bulacaklarını ifade etti. Oturcan projede emeği geçenlere de teşekkür etti.

Gönüllü park görevlileri, otomatik sulama, ışıklandırma gibi zaman ayarı ile çalışan cihazların arıza yapması, parklarda bulunan ekipmanların hasar görmesi veya yıpranması durumunda Park Bahçeler Müdürlüğü ile iletişime geçerek onarılmasını sağlayacak. Sulama ve bakım konusunda da Belediye görevlilerine yardımcı olmaları beklenen gönüllüler, mahalle sakinlerinin park ile ilgili görüş ve önerilerini Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ileterek vatandaş ile Belediye arasında köprü olacak.

Gönüllü park görevlisi olmak isteyen vatandaşların 487 25 78 Buca Belediyesi Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.