• Diğer Haberler
  • İzmir Yeni Fuar Alanı’nda Çalışmalar Yeniden Başladı

İzmir Yeni Fuar Alanı’nda Çalışmalar Yeniden Başladı

29 Eylül 2014 tarihinde durdurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Gaziemir'de yaptırdığı Yeni Fuar Alanı inşaatında eksiklikler tamamlandı.

22 Ekim 2014
İzmir Yeni Fuar Alanı’nda Çalışmalar Yeniden Başladı

29 Eylül 2014 tarihinde durdurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Gaziemir'de yaptırdığı Yeni Fuar Alanı inşaatında eksiklikler tamamlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İzmir İş Teftiş Kurulu' tarafından, 29 Eylül tarihinde, yüklenici firmanın işçilerin hayati güvenliğini ilgilendiren eksiklikleri giderinceye kadar durdurduğu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Gaziemir'de yaptırdığı Yeni Fuar Alanı inşaatında eksiklikler tamamlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 400 milyon liralık projesi olan ve Mart 2015'te yapılacak MARBLE (Mermer ve Doğaltaş Fuarı) ile kapılarını açması planlanın Gaziemir'deki Yeni Fuar Alanı inşaatı eylül ayı sonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İzmir İş Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettişleri'nin yaptığı inceleme sonrası durduruldu. Yeni Fuar Alanı'nda inceleme yapan müfettişler 6331 Sayılı İş Güvenliği Kanuna'na göre işçi sağlığını ilgilendiren eksikler tespit etti.

RAPOR EDİLDİ

Özellikle, şantiye alanın ortasında kalan ve kaldırma çalışmalarının Aralık 2014 tarihinde tamamlanacak enerji nakil hatlarının çevresindeki önlemlere yoğunlaşan müfettişler, hatların çevresinde gerekli güvenlik mesafesinin bırakılmadığı, altında çalışma yapılmaması ve güvenlik mesafelerine uyulması, vinç ve benzeri iş makinelerinin hattan uzak tutulmasına ilişkin ikaz levhaları ve engelleyiciler olmaması, işçilerin yüksekten düşme tehlikesine karşı koruma tedbirlerindeki eksiklikler bulunması, geçitlerde işçileri düşmekten koruyacak önlemlerin yetersizliği ve iskele platformlarında boşluklar olduğunu rapor etti.

TEBLİGATLA DURDURULDU

Bu rapora dayanarak 6331 Sayılı İş Güvenliği Kanunu'nun 25. Maddesi'ne göre eksiklikler giderilinceye kadar inşaat yüklenici firma Ermit İnşaat'a tebligat 29 Eylül saat 16.00'da yapılan tebligatla durduruldu.

EKSİKLER GİDERİLDİ

Ermit İnşaat yetkilileri, Kurban Bayramın'ndan sonraki hafta eksikliklerin tamamlandığını bildirerek İş Tettiş Kurulu'nu kontrole çağırdı. Ancak, bir hafta önce denetime gelen İş müfettişleri yine eksiklik tespiti yaptı. Firmaya, bunlar tamamlaması için süre verdi. Ermit İnşaat'ın yeni rapordaki eksiklikleri tamamlanmasından sonra yaptığı davet üzerine inşaat alanını gezen İş müfettişleri yeni tutanak tuttu. Tutanakta yüklenici firma daha önce tespit edilen eksikliklerin giderildiğine dair tutanakları imzaladı. Ermit İnşaat'ın fuar alanı proje müdürü Feridun Teker, "Çalışma Bakanlığı yetkilileri eksikliklerin giderildiğini rapor ettiler. Biz de imzaladık. Rapor heyete girerek en kısa sürede karar çıkacak. Biz, bugün inşaatın yeniden başlayabileceğine dair onayın verilmesini bekliyoruz" dedi. İnşaatta bazı gecikmelere neden olan enerji nakil hattının deplase edilmesiyle ilgili çalışmaların da sürdüğünü Aralık ayında tamamlanacağını belirten Teker, inşaatın kapalı olduğu günler ve enerji nakil hattı deplasesi nedeniyle yaşanan gecikmeleri telafi edeceklerini söyledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

TDV tarafından Makedonya'nın başkenti Üsküp'te inşa edilecek Tophane Merkez Camisi'nin temel atma ça

15 Eylül 2017


Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Avusturyalı Prinzhorn Holding iştiraki Hamburger Containerboard, Kütahya’da 1 milyar TL yatırımla kâ

13 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat