İzmir’de Arsa Maliyetleri Konut Fiyatlarını Uçurdu

İzmir Bayraklı'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

30 Eylül 2014
İzmir’de Arsa Maliyetleri Konut Fiyatlarını Uçurdu

Ege'nin incisi İzmir'de, yeni projelerin yarattığı artan arsa maliyetleri konut fiyatlarını uçuşa geçirdi.

Gayrimenkul piyasasının gözdesi İzmir'de, yeni projelerin artan arsa maliyetleriyle konut satış fiyatlarında da yükseliş yaşandığı bildirildi.

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) Başkanı Mesut Güleroğlu, yatırımcıların son birkaç yıldır İzmir'e hızlı bir yönelim gösterdiklerini anlatan Güleroğlu, şunları kaydetti:

"Gayrimenkul yatırımcıları için artık Ankara'da yer kalmadı, İstanbul 'da zaten ciddi anlamda yer problemi yaşanıyor ama İzmir bakir olduğu için hem yabancı hem de diğer illerde yerleşik yatırımcılar İzmir'de yatırım yapmak için yer arıyorlar. Emlakçılar olarak, yaptığımız görüşmelerde İzmir menşeili olmayan firmaların da İzmir'e gelip yatırım yaptığını görüyoruz. Bunun önümüzdeki yıl içinde daha da hareketleneceğini düşünüyoruz"

PROJELER YÜKSELİYOR

Sabah'ta yer alan habere göre; Güleroğlu, İzmir'de büyük yatırım projelerinin hızla yükseldiğini, bunun fiyatlara da artış yönünde etkisi olduğunu belirtti.

Yeni yatırımlarla kentte özellikle lüks konutların, giderek yükselecek arsa maliyet fiyatlarıyla artmasının kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Güleroğlu şunları söyledi:

"İzmir'de şu an Bayraklı Turan ve İnciraltı bölgesinde sağlık turizmine yönelik hareketlenme söz konusu ve yabancı yatırımcının o bölgede yatırım yaptığını biliyoruz. Buradaki metrekare birim fiyatları 400 liradan 800 liralara, 800 liradan bin 200 liralara ve daha yukarı doğru çıkıyor" diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.