• Emlak Haberleri
  • İzmir'de salgın sonrası konut satışlarının artması bekleniyor

İzmir'de salgın sonrası konut satışlarının artması bekleniyor

İzmir'de faaliyet gösteren firmalar, salgın sonrasında hareketlenme bekliyor.

30 April 2020
İzmir'de salgın sonrası konut satışlarının artması bekleniyor Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle konut dünyasında yatırımcıların beklemeye geçtiği belirtiliyor. Sektör temsilcileri, salgından sonra özellikle yaz aylarının başlarında beklemede olan yatırımcıların harekete geçmesiyle konut satışlarının canlanmasını bekliyor.

İzmir'de faaliyet gösteren konut dünyası temsilcileri, şehirde koronavirüs etkisiyle konut satışlarının olumsuz etkilendiğini belirtiyor. Salgının kontrol altına alındığı şu dönemde ise vatandaşların özellikle internet siteleri üzerinden gayrimenkul yatırım araştırmaları yaptığı ifade ediliyor.

"İNSANLAR EVLERİNDEN KONUTLARI ARAŞTIRIYOR"

Medya Ege'de yer alan habere göre, salgın döneminin sektöre olan etkilerini değerlendiren Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, gayrimenkul sektörünün salgın krizinden olumsuz olarak etkilendiğini belirterek, "İnşaat ve yapı sektörüne bağlı olarak çalışan pek çok sektör de krizin yarattığı sıkıntıları yaşamaya devam ediyor. Coronanın etkilerinin azalmaya başladığını görmeye başladık; bu mücadeleyi de kazanacağımıza inanıyoruz. Coronayla mücadelede ülke olarak başarılı bir savaş veriyoruz. Hükümetimizin halk sağlığının korunması açısından attığı adımları ve açıkladığı destek paketlerini de yerinde buluyorum. Bu süreçler atlatılınca en karlı ülke Türkiye olacaktır" ifadelerini kullandı.

Salgın sonrasında konut satışlarının yeniden canlanabileceğinden bahseden Tanyer, "Türkiye'de de en çok İzmir avantajlı duruma yükselecektir. İnsanlar şu anda evlerinden internet üzerinden uygun fiyatlı konutları takip ediyor ve araştırmalarını sürdürüyor. Krizin ardından ertelenen yatırımların devreye girmesiyle birlikte konut satışları da artacaktır. İzmir’de ise gerek ulaşım gerekse de sosyal donatıları ile öne çıkan nitelikli konut projeleri talep görmeye devam edecektir" şeklinde konuştu.

"SALGININ AZALMASIYLA SATIŞLAR ARTACAK"

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı ise insanlığın pandemiyle önemli bir sınav verdiğini belirterek, "Bu salgının ekonomik etkilerini de hep birlikte yaşıyoruz. Sağlık altyapısı olarak dünya ülkeleri arasında önemli bir noktadayız. Bunun yanında hekimlerimiz ve diğer tüm sağlık personelimiz salgınla mücadelesini fedakarca sürdürüyor. Salgınının etkisinin azalmaya başladığı şu günlerde insanların rehavete kapılmadan sabırlı bir şekilde evde kalarak kendilerini hastalıktan izole etmeleri de önem taşıyor. Her salgın gibi bu da yok olacak ve bu salgının ne kadar süreceği de bizlere bağlı" ifadelerini kullandı.

Hem inşaat hem de sağlık sektöründe hizmet veren firmalarının çalışmalarını sürdürdüğünden bahseden bahseden Kalı, "Salgının ardından yaşamın kademe kademe normale dönmesini bekliyorum. Bu dönemde ertelenen konut ihtiyacı da tekrar devreye girecek. Konut ihtiyacı geçerliliğini sürdürüyor. İnsanlar evde kaldıkları süre boyunca online olarak gayrimenkul siteleri üzerinden fiyat araştırması yapmaya devam ediyor. Salgının azalmasıyla birlikte satışların da artacağı bir döneme gireceğiz. İnşaat firmalarının da bir süredir öteledikleri yeni yatırımlara başlaması söz konusu olacaktır" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum